Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knihy: Novinky z nakladatelství Fragment

Knihy: Novinky z nakladatelství Fragment

7.4.2015 - redakce Babinet.cz

Venku to v těchto dnech není k vydržení - aprílové počasí si s námi zahrává. Zůstaňte tedy ještě chvíli u kamen, vyluštěte si třeba křízovku, přečtěte si s dětmi nějakou pěknou knížku. Výběr je v těchto dnech veliký, posuďte sami!

Hrdinové z Dračí ulice Noční vetřelec

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství!

V Bondingoru, hlavním městě království Mintaria, bydlí pospolu elfové, lidé, trpaslíci a příslušníci dalších rozličných národů. Už tak neklidné město začnou děsit útoky záhadné noční příšery, která přepadává obchody a skladiště s jídlem a sežere všechno, na co přijde. Nechává za sebou jen rozbořené domy a nepořádek.

Nebojácná trojka, kamarádi Tomrin, Hanissa a Sando vymyslí ve svém úkrytu v Dračí ulici dokonalý plán. Pod rouškou tmy a vybaveni kouzelnými pomůckami se vydávají po stopách netvora, odhodláni nočního žrouta vypátrat a polapit.

Počet stran - 192, formát - 120x180 mm, váz., 179 Kč

Matýsek a Majdalenka kouzelné čtení pro nejmenší

Vaši kamarádi z časopisu Báječná školka, Matýsek a Majdalenka, nezahálejí! Připravili si pro vás již čtvrtou knížku pohádek a komiksů.

Prožijte s nimi nová dobrodružství a přečtěte si, jak v Písmenkově vařili sněhovou kaši, jak cestovali na slet čarodějnic nebo jaké to bylo, když na jaře potkali loužáky.

Počet stran – 48 formát - 208x287 mm, váz., 179 Kč

Detektiv Klubko Případ černého ducha

Zapoj se opět s detektivem Klubkem do pátrání. Tentokrát to s ním vypadá bledě, tedy spíš černě!

Černý duch, černá sedma, černočerné Porsche a navíc ztracená pozůstalost lupiče Charlieho nebo otrávené medové perníčky. Zkušený detektiv to ale nevzdává a i když se mu smůla lepí na paty, svým důvtipem a chytrostí překoná všechny překážky a dokáže, že je na něj stále spolehnutí.

Pomocí lupy se i z tebe stane detektiv! Na konci každého příběhu si vyzkoušej, jestli jsi stejně bystrý jako detektiv Klubko!

Počet stran - 112, formát - 123x180 mm, váz, 179 Kč

Matematika do kapsy pro 1.stup. ZŠ

192 kartiček se základním učivem z matematiky pro 1. stupeň ZŠ můžeš mít stále u sebe. Na jedné straně kartičky je otázka, na druhé správná odpověď.

Sestav si vlastní sadu a procvičuj témata, která právě probíráte ve škole. Kartičky díky perforaci snadno oddělíš. Součástí kompletu je praktická krabička.

Uč se a opakuj si, kdykoli k tomu budeš mít příležitost – cestou do školy, při čekání na kamarády nebo o přestávkách.

Počet stran - 24, formát - 210x297 mm, brož, 99 Kč


Matematika do kapsy pro 2. stup. ZŠ

192 kartiček se základním učivem z matematiky pro 2. stupeň ZŠ můžeš mít stále u sebe. Na jedné straně kartičky je otázka, na druhé správná odpověď.

Sestav si vlastní sadu a procvičuj témata, která právě probíráte ve škole. Kartičky díky perforaci snadno oddělíš. Součástí kompletu je praktická krabička.

Uč se a opakuj si, kdykoli k tomu budeš mít příležitost – cestou do školy, při čekání na kamarády nebo o přestávkách.

Počet stran - 24, formát - 210x297 mm, brož, 99 Kč

Křížovky a přísloví ze všech koutů světa

Po celém světě si lidé předávají moudra, která zlidověla a která s nadhledem či vtipem komentují různé stránky našeho života.

Znáte třeba toto africké přísloví? Až přeplaveš řeku, můžeš říkat, že krokodýl…

Neznáte? Tak se pusťte do luštění! 120 švédských křížovek

Počet stran - 128, formát - 166x240 mm, brož, 99 Kč

Bohové Olympu
Krev polobohů

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět.

Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa.

Obří socha Athény Parthenónské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas?

Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!

Počet stran - 468, formát - 145x210 mm, váz., 399 Kč

Modrá krev

Viktorie odjíždí na jazykový prázdninový pobyt do Anglie. Snobská dcera jejích hostitelů se na první pohled tváří mile, ale svým přátelům ji líčí jako husičku, které čouhá sláma z bot. Viktorie se cítí osamělá a nešťastná. Vidí, že okolí o ni nestojí a dává jí to najevo.

Když se jí do ruky dostane starý deník, který si před více než sto lety psala princezna Philippa, vše se změní. Viktorie se ocitá v její kůži a začíná odhalovat strašlivé tajemství, které je v deníku ukryto.

Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti a stala se součástí jakéhosi ďábelského plánu?

Počet stran – 344, formát - 145x210 mm, brož., 199 Kč

Deník rebelky
Moje šáhlý bábinky

Ahóóój! Jmenuju se Sadie a moje trhlá rodinka je zase v kondici. Přijela babička Nonna, která ví všechno nejlíp a pořád nás všechny opravuje. Chrápe, navezla se mi do pokoje a co je nejhorší, vyzdobila si ho "po svém".

Chystá se k nám i moje druhá babička. Mám nepříjemný tušení, že si ty dvě vjedou do vlasů.

A jestli tě zajímá, jak se má moje trapný dvojče Sonny, tak se má dobře. S kapelou budou mít velkej koncert. Doufám, že ho ty jeho fanynky sežerou a bude od něj klid!

3. díl čtyřdílné série pro holky.
Počet stran - 184, formát - 130x197 mm, brož, 149 Kč

Vyčůránci Magický křeček

Jakub a Michal jsou dvojčata. A ne tak ledajaká. Je jim deset let a spolehlivě dokážou brnkat na nervy každému dospělákovi, který se k nim jen přiblíží.

Když dostanou k narozeninám křečky, Jakub je radostí bez sebe. Zato Michal, který se těšil na nové péespéčko, je zdrcen. Považuje to za totální podraz!

Co bude dělat se zapáchajícím křečkem, od kterého se dočká maximálně toho, že se mu vybobkuje do dlaně? Jedině že by ho…

Počet stran - 120, formát - 130x197 mm, váz, 149 Kč

Potrhlá dobrodružství Dortouni útočí

Astra a její rodina letí k novému domovu na planetu Nova Mundi. Když se kosmickou lodí rozezní poplach a varování před nebezpečným útokem,

Astra a její robotický kamarád Pilbím se nestačí divit. Napadli je zákeřní dortouni: zabijácké zákusky, pažravé dortíčky a dravé dorty!

Jak je možné, že sladkosti, na kterých si měli cestou pochutnat, ožily a chtějí celou loď zničit? Astře a Pilbímovi nezbývá nic jiného, než je zastavit…

Počet stran - 220, formát - 128x184 mm, váz., 229 Kč

Poník Pepíno Příběhy z Fazolkové farmy

Krásné vyprávění o tom, jak se holčičce Bětce splnilo její veliké přání – mít poníka!
Poník Pepíno žije v cirkuse, ale moc se mu tam nelíbí. Rozhodne se, že uteče. Nový domov najde na Fazolkové farmě.

Brzy se spřátelí se zvířátky, která tam bydlí, a hlavně s Bětkou. Ta je z jeho příchodu nadšená. Na farmě a na louce kolem ní se stále něco děje. Pepíno, Bětka a jejich zvířecí kamarádi nemají o dobrodružství nouzi.

Přečtěte si, co všechno společně zažili!

Počet stran - 56, formát - 216x276 mm, váz., 179 Kč

S dráčkem do pravěku

Prázdniny skončily a Vojta se musel vrátit do města a začít chodit do školy. Nepřijel však sám, vzal s sebou svého nového kamaráda Bronťu.

A protože Bronťa je dráček, další dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Společně se totiž dostanou do pravěku!

Přečtěte si o tom, jak se hraje prakopaná, co je to myšouk nebo jak dopadl výlet pravěkého kluka k Vojtově babičce a dědečkovi!

Počet stran - 72, formát - 216x276 mm, váz., 229 Kč

100 osobností, které změnily svět

Přijměte pozvání do vybrané společnosti a seznamte se s těmi, kteří změnili svět!
Vydejte se na vzrušující cestu historií a poznejte životní osudy osobností, jejichž práce, nadání a skutky se zapsaly do dějin a posunuly lidstvo o několik kroků dopředu.

Každý z nich jiným způsobem, v jiném oboru a v jiné době, všichni však výrazně a nesmazatelně.

Aristotelés, Napoleon Bonaparte, Mahátma Gándhí, Albert Einstein, Marie Curie-Sklodowská, Elvis Presley, Mark Zuckerberg, Steve Jobs a další vynálezci, vědci, politici, vojevůdci, umělci či vizionáři...

Počet stran - 128, formát - 216x276 mm, váz., 299 Kč

Šelmy

Víš, jak rozeznáš geparda od levharta? Poznej úžasný svět kočkovitých šelem a už se nikdy nespleteš.

  • Kde žijí?
  • Jak se rozmnožují a jak pečují o mláďata?Kdo je samotář a kdo žije ve smečce?
  • Jaké jsou jejich vlastnosti a dovednosti?

Otestuj své vědomosti v báječných hrách a kvízech a užij si super zábavu!

 

Počet stran - 56 formát - 195x255 mm, váz., 199 Kč

Kamarád nočníček

Už běhám bez plenek!   Plenka studí, tlačí a

je daleko lepší běhat bez ní. To ví každý rodič. Ale vysvětlit to dítěti, které si myslí pravý opak, nejde vždy úplně hladce.

Naštěstí je tady naše milé leporelo. Hovoří dětskou řečí a formou hry a nápodoby pomůže vašemu děťátku pochopit, že nočník je kamarád a že běhat bez plenek je prostě paráda.

Počet stran -10, formát -  180x180 mm, leporelo, 129 Kč

Jiří Žáček Čím budu, až vyrostu?

Každý malý kluk a holka ví přesně, čím bude, až vyroste :-).  Stane se pilotem, hasičem, lékařkou nebo snad herečkou?

Osm krásných básniček Jiřího Žáčka.

Počet stran -10, formát -  180x180 mm, leporelo, 129 Kč

Super kámošky Milujeme zvířátka!

Baví tě kreslit, navrhovat šaty, vybarvovat, luštit hádanky a hlavně – máš ráda zvířátka?

Tak právě tebe chtějí vzít do party čtyři skvělé holky, které milují to samé. Popadni pastelky nebo fixy a užij si s nimi tu nejlepší holčičí zábavu!

Bonus navíc: 60 nádherných samolepek a krásný notýsek! 

Počet stran - 28, formát - 210x297 mm, brož., 99 Kč

Super kámošky Kreslení nás baví!

Baví tě kreslit, malovat, luštit hádanky, vybarvovat nebo navrhovat šaty – zkrátka je tvoření tvojí nejoblíbenější zábavou?

Tak právě tebe chtějí vzít do party čtyři skvělé holky, které milují to samé. Popadni pastelky nebo fixy a užij si s nimi tu nejlepší holčičí zábavu!

Bonus navíc: 60 nádherných samolepek a krásný notýsek! 

Počet stran - 28, formát - 210x297 mm, brož., 99 Kč

Holčičí blok
Nakreslím si koníky!

Nakresli si koníky podle své představivosti. Se šablonkami to snadno zvládneš. Pak je krásně vybarvi a ozdob samolepkami. Každému koníkovi můžeš vymyslet hezké a zajímavé jméno.

Pusť se do toho, originální zábava pro milovnice koní právě začíná!

Počet stran - 10, formát - 160x240 mm, brož., 129 Kč

Holčičí blok Nakreslím si zvířátka!

Nakresli si pejsky nebo jiná zvířátka podle své představivosti. Se šablonkami to snadno zvládneš. Pak je krásně vybarvi a ozdob samolepkami. Každému zvířátku můžeš vymyslet hezké a zajímavé jméno.Pusť se do toho, originální zábava pro milovnice zvířat právě začíná! 

Počet stran - 10, formát - 160x240 mm, brož., 129 Kč

Osmisměrky pro seniory  recepty ze zahrádky

Potrapte si hlavu a najděte tajenky ukryté ve stovce osmisměrek. Díky velkému písmu bude luštění hračka.A až budete mít vyluštěno, uvařte si nějakou dobrotu ze surovin, které se pěstují na našich zahrádkách.

Počet stran - 128, formát - 208x296 mm, brož., 99 Kč

Křížovky s větším písmem  otázky a odpovědi pro zahrádkáře

Luštěte a poučte se!

Vedle stovky švédských křížovek přinášíme 50 otázek a odpovědí, ve kterých jistě i zkušený zahrádkář najde poučení a inspiraci.

Velké písmo usnadňuje čtení a luštění.

Počet stran - 128, formát - 208x296 mm, brož., 99 Kč

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip