Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Microsoft představuje nové Lumie

Microsoft představuje nové Lumie

16.3.2015 - redakce Babinet.cz

Pokud jste aspoň trochu fandy moderních technologií, a chytrých telefonů obvzlášť, tak by vás mhly zaujmut dvě novinky z řady Lumia, které se nedávno objevily i na nášem trhu. Lumia 640 s pětipalcovým displejem  a telefon pro mírně náročnější uživatele - Lumia 640 XL s uhlopříčkou 5,7".

Hlavním tahákem nových smartphonů je jejich propojení se systém Microsoftu. Pokud patříte k pracovně velmi vytíženým uživatelům, kteří nevědí, kde jim hlava stojí, budete se moci těšit na větší volnost při zařizování vašich záležitostí - k telefonům nabízí společnost Microsoft roční předplatné kancelářského balíku Office Office 365 Personal, který nabízí 
nejnovější verze programů Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote.

Předplatné můžete využít nejen na telefonu Lumia, ale také na jednom počítači a jednom tabletu. Výhodou bude také možná aktualizace na  na operační systém Windows 10, který bude dostupný v průběhu tohoto roku, a nabídne další nástroje pro zvýšení osobní produktivity. Díky vestavěné 1GB paměti budete připraveni ať již doma, nebo na cestách, na cokoliv - pracovat s důležitými dokumenty, spouštět programy, nebo prohlížet webové stránky, i hrát hry.

Telefony mají i dostačující fotoaparát, takže se můžete při vytváření fotek zaměřit na detail i za horších světelných podmínek. Telefon Lumia 640 XL se svými 13 Mpx uspokojí i náročnější uživatele, telefon s pětipalcovým displejem poskytuje 8Mpx fotoaparát. Oba smartphony jsou vybaveny diodovým LED bleskem, čelní kamerou pro Skype videohovory a předinstalovanou aplikací Lumia Camera.

Spousta uživateli vítaná je také funkce Smart dualSIM - funkce, díky níž budete na příjmu na obou vašich telefonních číslech. Oba telefony Lumia také podporují funkci LTE - technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích.

Lumia 640 XL  na vybraných trzích začala prodávat v březnu a bude dostupná v matně azurové, oranžové a černé barvě, stejně jako v matně i leskle bílé. Lumia 640 bude globálně dostupná od dubna v leskle azurové, oranžové a bílé barvě, stejně jako matně černé. Lumia 640 i Lumia 640 XL budou dostupné v provedení pro jednu SIM kartu i ve verzi dualSIM. U verze dualSIM navíc můžete volit mezi podporou sítí 3G a podporou rychlých sítí LTE. Lumia 640 XL bude také dostupná ve variantě pro jednu SIM kartu a podporou 3G.

Ceny se budou lišit na různých trzích a u různých operátorů; Lumia 640 se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 139 eur pro 3G model, resp. 159 eur pro LTE model – v obou případech bez daní a dotací. Lumia 640 XL se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 189 eur pro 3G model, resp.219 eur za LTE model, v obou případech 
je cena bez daní a dotací.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip