Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  AUDIO: Čokoládu ochutnáváme všemi smysly – pomalu a s rozkoší

AUDIO: Čokoládu ochutnáváme všemi smysly – pomalu a s rozkoší

14.3.2015 - redakce Babinet.cz

Někteří smlsnou tabulku čokolády na posezení. A jiným stačí jeden čtvereček hořkosladké dobroty k tomu, aby zapomněli na běžná trápení. Jedno mají čokoholici společné. Milují čokoládu.

A víte, jak poznat tu nejlepší?

„Nemusíte sníst dvě tabulky čokolády, abyste z ní něco měli. I pár kousků bohatě stačí, aby jste uspokojili své chuťové pohárky. Tu kvalitní čokoládu poznáte podle toho, že když ji zlomíte v prstech, je lom hladký a ostrý, nic se nedrobí ani nepatlá,“ říká chocolatierka Klára Frycová, majitelka Čokoládové cukrárny v Praze.

Chutě jsou jako roční období

Jaro si žádá jiné chutě jako zima a proto na jaře nám více chutnají bazalkové pralinky s citronem či mátové. Letos se těšte na rozmarýnové. Oblíbené jsou právě pralinky. A proč? „Karamel si vaříme sami, stejně jako náplně z čokolády a šlehačky či másla. Čokoládu používáme jen pravou, to znamená, že v čokoládě nejsou ztužené tuky, ale jen kakaové máslo,“ prozrazuje Klára Frycová.

Čokoládová cukrárna v Praze uspokojí i nejnáročnějšího čokoholika. Ručně vyráběné pralinky vás rozmazlí, protože jsou z té nejjemnější čokolády s mnoha náplněmi. Horká čokoláda je tak hustá, že v ní stojí lžíce. Nebo ochutnáte originální receptury, které jinde neochutnáte. Cukrárna pořádá také zajímavé akce, například:

Čokoládové patlání pro děti

Dopřejte  dětem upatlat se od čokolády. Bude je to bavit. Na čokoládovém kurzu si vyrobí cca 0,3 kg čokoládových figurek různých tvarů z kvalitní čokolády.

Čokoládové ochutnávání

Zahrajte si na znalce čokolády a příjďte ochutnat čokolády, které uspěly na světových soutěžích a poslechněte si trošku čokoládové historie. Zažijete francouzskou atmosféru pražské cukrárny.

Příběh čokolády pro děti

Vědí Vaše děti, jak vzniká čokoláda? Během hodiny a půl povídání o čokoládě ochutnají čokoládu,která  bodovala na světových soutěžích. Děti  poznají, jak vypadají kakaové boby a kakaové máslo.

AUDIO: O čokoládě, která je kvalitní, se více dozvěděla Šárka Málková od Kláry Frycové, majitelky Čokoládové cukrárny.


www.cokoladovacukrarna.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip