Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Důvěřujete své kadeřnici?

Důvěřujete své kadeřnici?

Redakce Babinet

Každá žena potřebuje změnu. Nový účes, barva, přeliv... Jak jste na tom Vy? Máte svou stálou kadeřnici? Nebo zkoušíte jednu za druhou a ještě jste nezakotvila? Těšíte se na příjemné posezení a relaxaci v salónu nebo s obavami hledíte na sebe do zrcadla a svou návštěvu stále odkládáte?

Pokud se řadíte spíše do druhé skupiny, možná je to i tím, že patříte mezi skupinu žen, které mají po návštěvě holiče nebo kosmetiky potíže. Máte citlivou pokožku a měla byste velmi opatrně používat jednotlivé kosmetické preparáty, abyste vám druhý den nezbyly jen oči pro pláč. Může se stát, že další den se objeví alergická reakce, červené skvrny po obličeji a nateklá víčka. Protože i barvy na vlasy či trvalá ondulace mohou způsobit zarudnutí pokožky, nepříjemné pálení nebo dokonce těžké alergické reakce. Navíc i malé podráždění vlasové pokožky se může při opakovaném barvení výrazně zhoršit a způsobit závažnější zdravotní komplikace.

Výzkum prováděný na 450ti ženách středního věku dokonce prokázal, že u 45 procent testovaných žen byla zaznamenána reakce během procesu barvení nebo následně po aplikaci barvy na vlasy. Nejhorším rizikem je přitom anafilatický šok, kdy je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Výrobci barev na vlasy a trvalých ondulací sice doporučují provádět takzvaný test snášenlivosti nanesením malého množství barvy na zápěstí či za ucho. Takový test je však značně nepohodlný a navíc může sám o sobě vyvolat zbytečně silnou reakci, neboť jen málokdy naneseme správné množství barvy. Vzhledem k tomu, že test je nutno provádět 48 hodin před vlastním barvením nebo ondulací, musí si zákaznice zakoupit dvě balení testovaného produktu... Zatěžuje tak zbytečně jak svou peněženku, tak svůj organismus.

Řešení existuje!

Naštěstí již existuje daleko pohodlnější, bezpečnější a také spolehlivější způsob testování naší snášenlivosti. Na český trh byla totiž právě v těchto dnech uvedena špičková linie výrobků vyvinutých speciálně pro ochranu vlasové pokožky v průběhu barvení a trvalé ondulace - TINTATEST PROTECTION SYSTÉM.

Jako první krok před chemickým ošetřením vlasů tedy otestujeme svou snášenlivost pomocí nového TINTATESTU. Malý otisk, který se podobá populárnímu dětskému tetování, si jednoduše nalepíme na pokožku 48 hodin před plánovaným barvením či ondulací. Test reaguje na základní alergeny obsažené v těchto produktech, jako jsou paraphenylendiamin či resorcinol, a tak nás spolehlivě varuje před případným nebezpečím. Test obsahuje pouze stopová množství těchto látek, proto nehrozí vyvolání nebezpečné alergické reakce. A výrobce ho doporučuje aplikovat před každým takovýmto ošetřením, neboť alergie i vážné podráždění se mohou kdykoliv objevit bez předchozích příznaků.

V druhé fázi zajistíme ochranu vlasové pokožky. Bezprostředně před samotnou aplikací barvy nebo ondulace na vlasovou pokožku snadno aplikujeme TINTATEST OCHRANNÉ SÉRUM. Sérum na vlasech vytvoří ochranný film, který chrání pokožku před působením alergenů. „Navíc, aniž by negativně ovlivnilo účinnost barvy, zabrání TINTATEST OCHRANNÉ SÉRUM nepěkným barevným stopám na pokožce po použití tmavších odstínů barev. Mnoho zákaznic si rovněž pochvaluje, že při zesvětlovacích procedurách eliminuje sérum TINTATEST charakteristický čpavý zápach,“ upozorňuje Michal Červený, jeden z našich předních vlasových stylistů a majitel prestižního salónu Simply Best Hair Atelier.

Díky těmto novým výrobkům se nemusíte barvení vlasů nijak obávat a můžete se Vz i vaše kadeřnice soustředit jen na krásu. TINTATEST PROTECTION SYSTÉM je k dostání v lékárnách. Abyste získala všechny potřebné informace, můžete využít i Infolinku pro zákazníky: 465 539 051.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip