Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  AUDIO: Jak poznat kvalitní výrobek od napodobenin?

AUDIO: Jak poznat kvalitní výrobek od napodobenin?

12.3.2015 - redakce Babinet.cz

V dnešní době je velmi těžké poznat kvalitní originální výrobek od napodobenin. Proto je potřeba sledovat značení výrobků. Označení podporuje tradiční zemědělské a potravinářské produkty či výrobky a chrání je proti zneužívání obchodní značky (jména).

Jak to funguje?

Výrobky nebo potraviny jsou zapsány pod jednu za tří značek kvality – CHOP.CHZO,ZIS. EU dbá na to, aby zaregistrovanou značku nepoužíval nikdo jiný. U nás má evropské označení 30 produktů. Poslední je Valašský frgál jako CHZO.

Nejcennější na firmě je často její označení, název, logo. Je to značka, která v konkurenčním boji přesvědčí zákazníka, aby sáhl po výrobku. Značka je také zárukou kvality a tradice. To napomáhá k získání  EU označení, které chrání proti padělání.

AUDIO: Český česnek je koření, každá odrůda je jiná a má svou chuť, co k tomu říká ing.Jan Kozák, šlechtitel a distributor česnekové sadby.

Právě „Chráněné označení původu CHOP“ získal český chmel jako první ve chmelařském oboru v EU. Označení původu je každoročně využíváno i při exportu chmele, jehož ¾  putují do třetích zemí. Český chmel je stejně vyhlášený jako české pivo. Nejznámější odrůdou je právě Žatecký poloraný červeňák, který e ve světě považován za špičkovou kvalitu.

AUDIO: Žadatelé o evropskou známku kvality potravin – Český modrý mák – ing.Jaroslav Mikoláš a ing.Pavel Cihlář, kteří u nás pěstují kvalitní mák, který je zdrojem vápníku.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip