Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Vyrazte o Velikonocích za odpočinkem do země tulipánů a sýrů

Vyrazte o Velikonocích za odpočinkem do země tulipánů a sýrů

10.3.2015 - redakce Babinet.cz

Potřebujete načerpat po zimě ztracenou energii nebo jednoduše hledáte místo, kam byste mohli na jaře vyrazit za zábavou a poznáním? Ideální destinací na odpočinek a relaxaci pro vás může být Holandsko. Tato malá země na pobřeží Severního moře láká na jaře především na stovky tisíc kvetoucích tulipánů. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci sýrů nebo cykloturistiky, pro kterou je Holandsko jako stvořené.

Na jaře míří do Holandska množství turistů hlavně kvůli květinám. Jen kousek od Amsterdamu leží Keukenhof, který je jedním z největších a nejkrásnějších květinových parků na světě. Od 20. března do 17. května, kdy je v letošním roce otevřený, láká na sedm milionů kvetoucích tulipánů osmi set různých druhů. Na lány kvetoucích tulipánů narazíte na jaře v Holandsku v podstatě na každém kroku.

Holandsko je kromě květin proslulé i hustou sítí vodních kanálů, řek a jezer. Důkazem toho, že voda k této zemi nerozlučně patří, je i městečko Giethoorn, kterému se přezdívá Benátky severu. Giethoorn je celý protkaný kanály, na jejichž březích stojí malebné venkovské stavby s doškovými střechami. Za hodinu a půl se sem pohodlně dostanete vlakem nebo autobusem z Amsterdamu.

Při svém putování za krásami Holandska musíte kromě metropolí - jako Amsterdam, Rotterdam nebo Utrecht - navštívit i menší města. Vedle Giethoornu si určitě naplánujte zastávku také ve městě Gouda, podle kterého se jmenuje oblíbený tvrdý sýr. Holandsko není pouze květinovou velmocí, ale vyrábí se tady i nejchutnější sýry světa - obchůdků plných sýrových specialit tady proto najdete nespočet.

Naplánujte si také zastávku ve vesnici Kinderdijk u Rotterdamu. Právě tady leží jedna z nizozemských památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO - komplex devatenácti větrných mlýnů. Užít si zde můžete procházku mezi mohutnými mlýny podél kanálu nebo půlhodinovou plavbu lodí.

Holandsko nemusíte poznávat jen pěšky, vlakem nebo autobusem, ale také na kole. Nizozemské království, jak se země oficiálně jmenuje, je totiž převážně rovinaté. Cyklistika se zde proto těší obrovskému zájmu místních i turistů. I díky tomu se kola dají půjčit téměř v každém městečku – často i na vlakovém nádraží. Místní cyklostezky jsou velice kvalitní a dobře značené.

Ideální dobou pro návštěvu Holandska jsou Velikonoce. V hlavním městě Amsterdamu na vás v tomto období čeká řada zajímavých akcí. Užít si můžete například výtečný brunch v některé z vyhlášených restaurací nebo tradiční velikonoční chléb se sušeným ovocem a mandlovou náplní zvaný paasstol. Na ty nejmenší zase čeká v amsterdamských dětských zoo spousta zábavných aktivit včetně hledání velikonočních vajec.

Prodloužený velikonoční víkend na začátku dubna vám poskytne dostatek času na prozkoumání toho nejzajímavějšího, co země nabízí. Z Prahy do Amsterdamu se navíc pohodlně dostanete autobusy Student Agency ve stylu FUN & RELAX – k dispozici budete mít dotykovou obrazovku se zábavním portálem, na kterém je možné sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu a číst elektronické knihy. Díky bohatým možnostem palubní zábavy vám cesta uteče neskutečně rychle.


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

amalfatima
12.3.2015 06:31

nice post _____ amal

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip