Babinet.cz  /  Recepty  /  Video inspirace  /  VIDEO : Ovocný ježek pro děti

VIDEO : Ovocný ježek pro děti

25.2.2015 - AndreaP.

Dnešní díl video inspirace bude věnován hlavně dětem. Jistě se mnou budou mnozí souhlasit, že ovoce je nejzdravější tip na svačinku jako takovou, kdy se jedná o nejpřirozenější přísun vitamínů a zároveň je ovoce také jistý tip na dětskou párty, neb většina dětí ovoce miluje. A pokud máte doma dítko, které naopak ovoce odmítá, tak třeba právě tento roztomilý ovocný ježek rozzáří očka nejedlíka a nenásilnou formou jej přinutí ochutnat.

Na ovocného ježka potřebujeme

  • hrušku podélného tvaru
  • světlé hroznové víno
  • tmavé hroznové víno (případně černá oliva)
  • hřebíček na oči
  • párátka

 

Postup je velmi jednoduchý a je krásně vidět ve videu níže.

Začneme tím, že veškeré ovoce řádně omyjeme a osušíme. Hrušku podlouhlého tvaru z jedné strany seřízneme, aby nám krásně držela tvar a nepadala. Ovocnou stopku opatrně oddělíme. Malým nožem si uděláme zářez (v místě oddělující čumáček od těla), škrabkou pak sloupneme slupku. Oči vytvoříme z hřebíčku. Čumáček pak z půlky tmavého hroznového vína napíchnutého na párátko (poslouží také černá oliva). Do neoloupané části pak těsně vedle sebe zapichujeme světlé hroznové víno napíchnuté na párátka.

 

V další části videa je pak ukázán ovocný pohár se šlehačkou, který asi každý zná. Postup je velmi jednoduchý, a sice ušleháme si smetanu ke šlehání. Drobné ovoce nakrájíme na kousky. A pak střídavě do skleničky klademe ovoce a vrstvu šlehačky. Povrch pak dozdobíme dle fantazie.

 

 

Zdroj : YouTube - EdaHDTelevision

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip