Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /   Když se infekce často vracejí

Když se infekce často vracejí

Redakce Babinet

Recidivující infekce horních cest dýchacích jsou častým problémem. V naprosté většině jde o banální infekty s rýmou, kašlem, často nesprávně označované jako chřipka. Ta probíhá v epidemiích v zimních měsících a má mnohem závažnější průběh. Vyskytují-li se tyto infekce více než 6krát za rok, je třeba dítě řádně vyšetřit a vyloučit závažnější formy snížené imunity. V naprosté většině případů se ale o poruchu imunity nejedná.

Již u dětí školního věku byl zjištěn snížený příjem některých složek potravin (vitaminu C, E, vápníku), který souvisí s nízkou konzumací vitaminů - ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků - v naší populaci. Nedostatečný přívod antioxidačních vitaminů (vit. C, E) v dětství je rizikovým faktorem! Vitamin C patří mezi základní antioxidanty, podílí se na tvorbě kolagenu a jiných metabolických pochodech v organismu. Jeho fyziologická potřeba se mění s věkem. Lidský organismus si nedokáže, na rozdíl od většiny živých organismů, vitamin C sám syntetizovat. Potřeba se zvyšuje při infekčních onemocněních, v rekonvalescenci, při hojení ran, chudokrevnosti, neprospívání, rychlém růstu, fyzické a psychické námaze, v pubertě a jiných stavech.

K doplnění běžné dětské stravy o látky, nezbytné pro zdravý růst a vývoj, dobře poslouží např. přípravek Marťánci. Obsahují vitaminy, minerály a komplex nazvaný Imunaktiv určený právě pro děti.

Marťánci jsou komplexním multivitaminem a multiminerálem pro děti. Mají formu cucacích tablet - malých Marťánků. Každá tableta obsahuje všechny potřebné vitaminy, minerály a další aktivní látky v optimálně vyvážených dávkách, které jsou nezbytné pro zdravý růst a vývoj dítěte. Zcela unikátní komplex účinných látek Imunactiv pomáhá navíc posilovat přirozenou obranyschopnost dětského organismu. Marťánci obsahují také xylitol, který tabletám dodává lahodnou chladivou chuť a zároveň zabraňuje vzniku zubního kazu.

Jedna tableta tohoto přípravku pokryje denní potřebu důležitých vitaminů a minerálů u dětí. Z aktivních látek obsahuje vitaminy skupiny B, vitaminy A, D, E a vitamin C, z minerálů je to vápník, jód, draslík a zinek. Účinné látky ještě doplňuje esenciální aminokyselina lysin a PABA (kyselina paraaminobenzoová). Zcela unikátní je v tomto přípravku komplex Imunactiv.

Imunactiv je složen ze čtyř důležitých účinných látek, které se podílejí na příznivém ovlivnění imunitního systému dětí. Pomáhá je tak především chránit před vznikem běžných onemocnění, jako jsou nachlazení, kašel, chřipka, angína, ale také průjmová onemocnění a podobně. Složkami komplexu Imunactiv je beta glukan, vitamin C, zinek a bioflavonoidy.

Rychle se vyvíjející dětský organismus má vyšší nároky na přísun vitaminů a minerálů. K jeho zdravému a harmonickému vývoji je proto důležité sestavení správného jídelníčku. Připravit pro dítě chutný a zároveň zdravý pokrm s dostatkem všech nezbytných látek ale často není možné. Právě proto je vhodné doplňovat dětskou stravu o účinné vitaminové a minerálové přípravky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip