Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak vyčistit vanu a sprchu

Jak vyčistit vanu a sprchu

4.12.2014 - redakce Babinet.cz

Vana byla dříve součástí každého bytu. Postupně ji především z důvodu úspory místa vytlačili sprchy. S nástupem nových technologií a zvětšující se plochy bytů a domů se jednak vany znovu dostávají do popředí zájmu, ale zároveň stoupá počet domácností, které mají jak vanu, tak sprchu.

Vana i sprcha, stejně jako vše, co přijde do kontaktu s vodou, se musí čistit od vodního kamene, špíny nebo mastnoty. Někdy to může být docela namáhavé a stejně není výsledek takový, jaký bychom si představovali. Jiná situace ale nastane, když použijeme speciální čistící prostředky značky HG.

HG Hygienický čistič vířivých van

Vířivé vany jsou nejen populární díky možnosti relaxace, ale mají i svůj zdravotní účel. Tělo se krásně uvolní, odpočine a regeneruje. Jenže systémy vířivek jsou pro bakterie a špínu učiněným rájem. Takové vany proto vyžadují větší péči než ty obyčejné.

HG Hygienický čistič vířivých van je proto tou optimální volbou pro jejich čištění. Používá se pro pravidelné čištění vnitřních systémů vířivých van k odstraňování usazených nánosů vodního kamene, mýdla nebo mastnoty. Je účinný i proti bakteriím (např. známá legionela), které po vypuštění vany mohou i nadále růst  být původcem nepříjemného zápachu, podobně jako zbytky nečistot.

HG čistič van čistí vířivý systém hygienicky a důkladně. Je vyroben na přírodní bázi a proto nezatěžuje životní prostředí. Jeho pravidelným používám se významně prodlužuje životnost vířivých van.

HG Ochrana sprchových koutů

Stejně jako vany jsou i sprchové kouty vystaveny silnému působení vodního kamene. Používáním mýdel a šamponů se na stěnách i v rozích usazují další nečistoty z těchto přípravků a také zbytky kůže a mastnota z těla. Pravidelné čištění sprchy například přípravek HG modrý hagesan zajistí dobrou čistota. Abyste však nemuseli sprchové kouty čistit příliš často, je třeba je proti znečištění preventivně chránit.

HG Ochrana sprchových koutů je ochranný přípravek pro sprchové kouty proti usazování vodního kamene a jiných nečistot. Po jeho použití skleněné stěny, dlaždice, kohoutky apod. odpuzují vodu a špínu. Sprcha tak zůstane po dlouhou dobu čistá.

Značka HG má samozřejmě mnohem širší sortiment vysoce kvalitních a účinných čistících prostředků. Jejich předností je malá spotřeba a proto se vyplatí i z hlediska ceny. Kompletní nabídku včetně možnosti přímé objednávky najdete v e-shopu na adrese: www.hgshop.cz.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip