Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Tajemství úspěchu značky Tatiana

Tajemství úspěchu značky Tatiana

Michaela Zemanová

Minulý týden se konala módní přehlídka Taťány Kovaříkové, kterou pořádal ateliér Tatiana společně s architektonickým ateliérem de.fakto CZ,s.r.o. Jednalo se o novou kolekci podzim-zima 2005/2006.

Společnost Tatiana vznikla v roce 1995 a je založena na tvorbě módní návrhářky Taťány Kováříkové, jejím partnerem ve společnosti je Lucie Blažková. Činnost firmy je zaměřena na vytváření malosériových kolekcí a modelovou tvorbu. Základním stylem firmy jsou důraz na tvar a detail, jednoduchost, nadčasovost.

Tajemství úspěchu značky Tatiana tkví v nadčasovosti a nedbalém pojetí elegance. Modely od Taťány Kováříkové nelze přehlédnout - zvýrazňují vždy ženskost, vynikají perfektním střihem, jednoduchostí a zajímavým detailem. Taťána vybírá látky pro své kolekce zásadně v Paříži, a to z rozsáhlých vzorníků nejlepších textilních firem. Vytváří nejen originální modely, ale také malosériové kolekce, které jsou určeny pro všední den i do společnosti.

Jednalo se především o modely teplejších a tmavších barev jako je kombinace černé a bílé, hnědé s červenou nebo šedé barvy. Zpestřením však byly oranžové šaty, jež už na pohled budily dojem pohodlnosti a elegance.

Ačkoli nejsem jedna z těch, co musí mít doma plnou skříň pouze značkového oblečení, tato módní přehlídka mě velice nadchla. Pokud by záleželo na mě, odnesla bych si domů téměř všechny modely. Všechny působily velice elegantně, teple a pohodlně. Většina módních přehlídek bývá založena na extravaganci a netypičnosti oblečení. Módní kolekci značky Tatiana byste si však mohla vzít jak do práce, do společnosti tak i na ples a zábavu, a rozhodně byste se za něj nemusela stydět.

Přehlídky se také zúčastnilo několik známých osobností:

Vendula Svobodová (Kapka naděje) a Bára Nesvadbová (autorka bestsellerů Řízkaři, Bestiář, Život nanečisto, novinářka a moderátorka). Obě předváděly jeden z modelů značky Tatiana. Dále jste mohli potkat Markétu Hrubešovou (herečka) s velkým bříškem, Danu Batulkovou (seriál Redakce) a JUDr. Dagmar Raupachovou (advokátka).

Po přehlídce byla možnost prohlídky ateliéru de.fakto CZ. Až na to veliké vedro v místnostech jsem neobjevila nic, co by mě urazilo nebo mi bylo nepříjemné. Naopak mohu všem ženám novou kolekci Tatiana vřele doporučit. Jistě se v ní budou cítit uvolněně i sebevědomě.

Foto - Dana Rumanová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip