Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Křest knihy Jiří Suchý se blíží

Křest knihy Jiří Suchý se blíží

Magda Hettnerová

Nakladatelství Portál vás zve na křest a autogramiádu velkého knižního rozhovoru se zakladatelem divadla Semafor, básníkem, dramatikem a hercem Jiřím Suchým. Kniha s podtitulem Mé srdce je tisíc kilowatt - bude pokřtěna 20. října 2005 od 17.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Kmotrem knihy bude bratr Jiřího Suchého Ondřej Suchý.

Jiří Suchý - několik slov o knize

Rozhovor se zakladatelem divadla Semafor, českým hercem, textařem, básníkem a výtvarníkem Jiřím Suchým nejen o humoru, přátelství, vzpomínání, ale také bolesti a lásce. Jednotlivé kapitoly uvádějí krátké ukázky jeho básnické a písňové tvorby.

Známý český herec, textař, zpěvák, dramatik, výtvarník a režisér je původním povoláním reklamní grafik. Svou uměleckou dráhu započal jako basista v hudební skupině Akord Club Viktora Sodomy staršího. V roce 1957 se seznámil s Jiřím Šlitrem a o dva roky později spolu založili divadlo Semafor. Jiří Suchý stál i u vzniku Divadla Na zábradlí. Po tragické smrti Jiřího Šlitra vystřídal několik jevištních partnerů, od roku 1975 vystupuje s Jitkou Molavcovou. V dětství byl fascinován filmem a svůj sen stát se filmařem si částečně splnil vybudováním soukromé společnosti Perplex produkující videokazety. Je známý svými sbírkami přileb, antických mincí, gramofonových desek a mnoha dalších věcí. Jeho nesplnitelným přáním je naučit se odpočívat.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip