Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Novinky divadla BUM

Novinky divadla BUM

Redakce Babinet

BUM je profesionální divadelní soubor, tvořený z řad herců působících v pražských i prestižních oblastních divadlech.

V současné době můžete vidět jeho žhavou novinku, jejímž autorem je Jacek Janczarsky, Umřít smíchy, v režii Zdeňka Gawlika. Soubor vystupuje v Divadle Na Prádle – Praha 1. Její premiéra byla 6.května 2005.

Divadelní hra Umřít smíchy je uvedena v naší republice po dlouhé době a nemalých „patáliích“.

Naším divadelního souboru je uvést opomíjené, kulturně hodnotné dílo, tak pozoruhodného autora, jakým J.Janczarski bezesporu byl. A hra „Umřít smíchy“ si pozornost uměleckého světa i jeho diváků opravdu zaslouží.

Je to hořká komedie o smíchu polského rozhlasového kabaretiéra, dramatika, herce i filmového scénáristy představuje příběh s výborně napsanými dialogy a komickou charakteristikou obou ženských postav, jež jsou zasazeny do extrémního prostředí. Velmi nenásilně reflektuje současnou situaci izolovanosti a intolerance a je dobrým zdrojem pobavení. Vězeňská cela, kde se vše odehrává je svědkem nejen spousty gagů, ale i nejcennějšího vítězství obou postav, které si ze svých vzájemných střetů odnášejí. A sice pochopení, že i jiný než vlastní postoj může mít své opodstatnění, aniž bychom se nutně museli vzdávat své pravdy vlastní. V hlavních rolích se představí Alice Šnirychová a Martina Venigerová.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip