Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Nejlepší soused je příroda za okny

Nejlepší soused je příroda za okny

22.5.2014 - redakce Babinet.cz

Známe to všichni, stav našeho okolí má významný podíl na tom, jak se cítíme uvnitř. I na divadle se málokdy hraje ve smutných kulisách veselý kus.

Nikomu na náladě nepřidá, pokud je obklopen šedí. Zeleň je v životě člověka nesmírně důležitá, a pro děti to platí dvojnásob. Nejlepším sousedem je příroda. Proto není výchova dětí ve velkém městě ničím jednoduchým. Úprk na venkov nebo zpět do lůna divoké přírody ale rozhodně není řešením. Bez výdobytků rozvinuté občanské vybavenosti se přece jenom žije dost nepohodlně. Nikomu z nás se již asi nechce vlastnoručně stloukat máslo, když ho můžeme pohodlně nakoupit, o nedostatku volnočasových aktivit či nezbytné lékařské péči ani nemluvě.

Úprk za zelení

Nabízí se kompromisní řešení v podobě krotkých kousků přírody spoutaných v městské zástavbě, řeč je samozřejmě o parcích. Přestože se zdá, že jsou naše města čím dál zelenější, není to tak jednoduché, jak se můžeme přesvědčit například na příklady Prahy. Parků stále není dost.

Nedávno byla zveřejněna studie, podle které téměř třetina obyvatel Prahy se musí od svého domu trmácet alespoň čtvrt hodiny, než přijde k prvnímu parku. Ve světle tohoto zjištění se jeví možnost bydlení prakticky přímo v parku jako ještě záviděníhodnější privilegium. Uvážíme-li všechny tyto skutečnosti, jeví se pražské Čakovice vskutku jako místo rodinnému životu zaslíbené.

Nejenže se v téhle klidné městské části na okraji metropole staví dostatek komfortních a přitom dostupných bytů. Celkem zde vyroste sedm domů s dvěma sty sedmdesáti byty. Ony se staví v podstatě přímo v parku! Bytový komplex přímo navazuje na rozsáhlý anglický park kolem půvabného čakovického zámečku. Kdyby vám park nestačil, můžete vzít kolo nebo jít jen tak a vyrazit do malebných lesů v okolí a zároveň se těšit ze svého bytu v Praze.

Na dohled od centra

Své štěstí v Čakovicích nalezla i pětatřicetiletá Klára Š. s manželem a jejich dvěma dcerkami. „Holky milují krmení kačenek v blízkém jezírku. Navíc si tady prakticky ihned našly nové kamarády, protože nové sídliště obývá mnoho rodin s malými dětmi“, svěřuje se Klára. Dodává, že než narazili na možnost bydlení v Čakovicích, oběhali toho s manželem opravdu spoustu. Nicméně je šťastná, že ze svých nároků nemuseli slevit. „Trpělivost se nám skutečně vyplatila,“ směje se.Důležitým kritériem pro Kláru bylo, že skvělá dopravní dostupnost. Nejbližší zastávku autobusu – Sídliště Čakovice naleznete přímo před objektem. Autobus č. 195 vás za čtvrt hodiny doveze na stanici metra trasy C – Letňany. O pět minut déle vám bude trvat cesta stejným autobusem na metro trasy B – Prosek. A vůbec, do centra skoro nemusíte, pokud teda nedojíždíte za prací, protože v dochozí vzdálenosti najdete vše, po čem vaše srdce touží: školy, školky, sportoviště, lékaře, prostě vše. Pokud holdujete nákupům, můžete si vybrat hned z několika obchodů – OC Letňany, Globus, Lidl, vše je na dosah.

Pokud v současnosti řešíte své bydlení, nebo už vám dosavadní stav nevyhovuje, vyplatí se o bytě v Čakovicích zauvažovat, vám i vašim dětem se tam bude žít hezky, protože je to tam vážně hezké. Přesvědčte se sami.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

nikca
2.6.2014 18:56

pod se podepíšu, hlavně když sousedi zabrali náš sklep a tvrdí, že už historicky byl jejich. Nenaděláte nic, než se se sousedy hádat, raději jsme si pronajali externí skladovací prostory. Nakonec jsme spokojení, protože ty kóje jsou větší a není tam vlhko. Navíc je to blízko naší oblíbené cyklotrasy, tak tam máme i kola

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip