Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak začít cvičit a nepřestat?

Jak začít cvičit a nepřestat?

17.2.2014 - Jana Šmerdová

Konec výmluv. Zaměřte se na své cíle a nenechte se od nich odvést nedostatkem času, únavou nebo leností. Když jen chvilku vytrváte, zjistíte, jak jsou tyto výmluvy liché. Uvidíte, že Váš skvělý pocit, lepší zdraví a kondice stojí za tu trošku počátečního přemáhání. A vysněná postava? Přijde také. Důležité je jen správně začít.

Stanovte si dosažitelné cíle a motivujte se

Ze všeho nejdříve se zamyslete nad tím, proč vlastně chcete cvičit a čeho chcete dosáhnout. Pokud máte velký cíl, třeba zhubnout 15 kilo nebo uběhnout maraton, rozdělte si ho na několik malých. Dosažitelné cíle Vás budou více motivovat. Nezapomínejte se odměňovat za první shozená kila, centimetry ubrané v pase nebo i za to, že jste vytrvali měsíc v pravidelném cvičení.

Podnikněte první krok

Většina z nás se ukvapeně vrhne na nákup roční permanentky a spousty sportovního vybavení. Zkuste trošku zbrzdit. Nakupte si nejprve jen to nejnutnější. Nová sportovní taška může být teprve odměnou za první překročené mety. Pro začátek zvolte kratší zkušební členství. Například desetidenní členství VIVA TRY ve VIVA Fitnes, při kterém si můžete vyzkoušet vše, co fitness centrum nabízí a zjistit jak Vám vyhovuje prostředí. Až po uběhnutí zkušebního členství se rozhodnete, jaké roční členství si vybrat. Zda vystačíte s posilovnou, sálovým cvičením nebo využijete celou nabídku včetně služeb wellness.

Dobře se bavte

Důležité je, aby Vás cvičení bavilo, pokud Vás nebaví posilovna nebo běhání, nenuťte se do toho. Možnosti jsou nepřeberné. Ať už upřednostníte plavání, squash nebo si vyberete z mnoha sálových lekcí. Předností skupinového sálového cvičení je právě jeho zábavnost a variabilita. Chcete pomalejší a uvolňující, ale vysoce efektivní cvičení? Zkuste pilates, které aktivuje hluboko uložené svaly. Pokud máte zájem o něco dynamičtějšího, je tu power jóga. Vždy Vás lákaly bojové sporty, ale bojíte se zranění, vyzkoušejte Kick-box aerobic. Velmi oblíbené jsou i hodiny spinningu, kde Vás bude trenér po celou dobu hecovat. Jestli Vás baví intenzivní funkční trénink, choďte na TRX - cvičení využívající váhy vlastního těla.

Najděte si parťáka...

Pokud nemáte, kdo by se s vámi do sportu pustil, nezoufejte. Zkuste si v blízkém fitness vybrat nějaké skupinové cvičení, kde se nějakými sportovními nadšenci určitě seznámíte. S motivací a povzbuzením Vám může pomoci také osobní trenér. Podpoří Vás, když Vám bude docházet trpělivost a ve chvíli, kdy budete mít chuť cvičení vzdát, Vám pomůže znovu najít motivaci. Na základě vstupní diagnostiky Vám navíc sestaví tréninkový plán a připraví jídelníček. Vy tak budete dosahovat svých cílů ještě rychleji.

Protože je pro pohodu při cvičení tak důležité příjemné prostředí, představujeme Vám Viva Fitnes - sportovní a relaxační centrum v Českých Budějovicích. Areál s 3500 m2 je součástí nákupního centra IGY s dobrou dopravní dostupností a možností využít po dobu cvičení parkování zdarma. Najdete zde vše, co v moderním fitness centru nesmí chybět. Rozsáhlou wellness část s bazénem, saunami, masážemi, soláriem, privátním wellness a širokou nabídkou masáží. Nechybějí ani sály, squash nebo posilovna.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip