Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Povlečení ve venkovském stylu se hodí i do města

Povlečení ve venkovském stylu se hodí i do města

7.2.2014 - Jana Šmerdová

Interiéry ve venkovském stylu, ať už zařízené ve staročeském duchu nebo s inspirací provance jsou v současnosti velmi oblíbené. Nehodí se ale zdaleka jenom na venkov. Vintage doplňky mohou krásně dotvořit i městský byt, tak aby z něj dýchala příjemná a útulná atmosféra.

Vintage styl čerpá inspiraci z dob dávno minulých, přibližně z let 1920 až 1960. Využívá tradičních vzorů (puntíky, kostka, květinové motivy nebo proužek), často se objevují krajky, či recyklované materiály jako je patchwork. V tomto stylu můžete navíc s lehkostí kombinovat modernu a doplňky s puncem starobylosti. Ložnici, ve které se prolíná venkov i nádech starých časů, snadno vykouzlíte se stylovým povlečením. Stejně jako v celém interiéru, ani zde nesmí chybět dostatek doplňků v podobě polštářků.

Okrasné povlaky na polšťářky

Co se týká vhodných materiálů, vede klasická bavlna. Její velkou výhodou je vysoká savost, příjemná hebkost na dotek a možnost praní při vysoké teplotě, což zaručí dokonalou čistotu. Do interiéru ve stylu českého venkova nebo na chalupu se skvěle hodí i krepové povlečení. To se vyrábí z bavlny speciální technologií, při níž jsou nitě různě natahovány a tím vzniká nezaměnitelná struktura krepového povlečení.

Není-li vám cizí venkovský styl bydlení, můžete si pořídit krepové povlečení, které na první pohled vypadá jako opravdový patchwork. Kombinace tlumených barev, jemných kostiček a proužků a příjemného materiálu ve vás dost možná vyvolá vzpomínku na staré dobré časy.

Více klasických vzorů krepového povlečení

Jako u babičky na prázdninách se vám bude spát také v povlečení s drobnými růžovými kvítky, jenž se hodí nejen do romanticky zařízených ložnic, ale směle jej můžete použít i v případě, že jste zalíbení našli v anglickém stylu bydlení.

Další tradiční vzory bavlněného povlečení

V provance a vintage stylu zase dominuje jednoduchost a tlumené světlé barvy. Máte-li doma jednoduché bílé nebo krémové povlečení stačí jej jen doplnit zajímavým přehozem. Volit můžete například patchwork přehoz, přehoz s modrobílým proužkem nebo prošívaný přehoz s jemnými kytičkami.

Povlečení na chalupu

Více stylové inspirace najdete na lozniobchod.cz. Tato česká rodinná firma se zabývá výrobou povlečení více než 23 let a specializuje se zejména na staročeské, venkovské a chalupářské vzory ložního povlečení. Velkou výhodou je, že většina povlečení i přehozů je vyrobena ve stylu vende, tedy jako oboustranná. Když Vás vzor omrzí, stačí jen otočit na druhou stranu a užívat si nového neokoukaného dezénu. Díky široké nabídce doplňků jako jsou přehozy, povlaky na polštářky a válečky budete mít vše dokonale sladěno. Ty z Vás, které rády tvoří, mohou realizovat vlastní nápady se stylovou metráží.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

veru1808
19.2.2014 10:51

Moc hezky to vypadá, hlavně ten první polštářek :-)

Evka1989
15.9.2017 11:11

Krásné chalupářské povlečení mají tady: http://www.modnihit.cz/domu/bavlnene-povleceni-levandule.html

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip