Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vánoční pečení s Benexií – vyhrajte balení Mike™ Benexia a upečte si zdravější cukroví s obsahem Omega 3!

Vánoční pečení s Benexií – vyhrajte balení Mike™ Benexia a upečte si zdravější cukroví s obsahem Omega 3!

9.12.2013 - redakce Babinet.cz

Bylo tomu již dávno, hodně dávno, kdy Aztékové vypozorovali blahodárné účinky rostliny, tedy spíše jejich plodů, malých drobných semínek, které svým vzhledem připomínají mák. Mayové je nazývali  Chia  (v  překladu síla). Jejich význam byl pro zdraví obyvatelstva ceněný natolik, že se drobná semínka používala i jako platidlo.  Až uvidíte Benexii poprvé, malá drobná semínka, jen těžko uvěříte, že se jedná o nejobsažnější semínka, která matka příroda vytvořila. Určitě vás napadne otázka, jak se všechno to dobré může vejít do  semínek připomínajících vzhledem i velikostí mák?  A  přesto, semínka Benexia® obsahují 10x více omega 3, než je v porci lososa, 15x více vlákniny, než je v brokolici, 5x více vápníku, než je v mléce.

Z  nutričních hodnot vyplývá, že pro každodenní péči o  zdraví bude stačit jedna jediná odměrka Mike® Benexia™ do jogurtu nebo do salátu, jen tak smíchat s vodou a džusem nebo právě do jakéhokoliv pečení. Semínka lze vlastně nasypat téměř do  každého jídla, jsou totiž bez chuti, jen příjemně chroupou a jídlo i barevně obohacují, a to všechno dohromady zvyšuje požitek z jídla, proto se dají ideálně použít na vylepšení jakéhokoliv vánočního receptu.

Přisypáním 10 g semínek chia Benexia® do jedné porce jídla doplníte 100 % doporučené denní dávky omega 3 a více než 14 % doporučeného příjmu vlákniny. Vyzkoušejte třeba recept na vanilkové rohlíčky se semínky Mike™ Benexia®.

Vyhrajte balení Mike® Benexia™ po zodpovězení jednoduché otázky. Pět z vás tak získá semínka, se kterými můžete experimentovat při pečení. Správnou odpověď a další recepty najdete na www.benexia.cz.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Hana Nováková - Pardubice, Miloš Vávra - Frýdek-Místek, Martina Markova - Králův Dvůr, Blanka Bártů - Lipnice, Lenka Vodrážková - Tábor

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip