Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Jak jsem hubla

Jak jsem hubla

Šárka Junková

Uvědomila jsem si, že za pár týdnů bych se měla po MD vrátit do práce. Představa, že tam naklušu naducaná a oplácaná fláky tuku, které se na mně usadily, asi díky spokojenému až slastnému životu matky samoživitelky, mne už měsíce děsila.

Zpanikařila jsem. První obětí byl můj šatník. V nepochopitelném očekávání jsem na sebe navlékala různé kombinace oblečení, obhlížela se v zrcadle a zase je strhávala, pohazovala po celém bytě a nadávala na materiál, který se tolik spírá a sráží. Jenže co si budeme povídat, ono se vlastně nic nesepralo, já se nafoukla. A pořádně. Po synovi mi přibylo sedmnáct kilo a zrovna na těch nejhorších místech. Znáte to? Oblečete si šaty, které vám byly docela volné, juknete do zrcadla v očekávání ne sice štíhlé modelky, ale aspoň docela snesitelného pohled a ono:

Bác!

Čelist vám spadne až dolů, protože na zádech se vám, zas kdo ví jak, udělaly odporné faldy. Takové ty složené válečky naducaných polštářků proložené zářezy. Hnus. A už ty šaty ze sebe rvete bez ohledu na možnost poškození.

Brrr.

Tak co zkusit teď? Radši už žádná překvapení, takže kalhoty a volnější nepřiléhavou halenu. Už při soukání do kalhot cítíte jakési podivné tlaky, ale co z toho, přes stehna jste snad nepřibrala? No a jestli jo, tak jenom trošku. Však ona to přikryje halenka. Jo, jenže v haleně vypadáte hůř než v posledním stádiu těhotenství, protože ono se to na prsou jaksi zdvíhá, ale potom se to už nevrací ke štíhlému pasu. Jejda, vlastně on tam žádný štíhlý pas ani není.

Nu co, třeba špatně sedí ta halenka, předklonila jsem se, abych si ji posunula a „Prrrrrcc“.

Ruply kalhoty. Díra ve švu na zadnici. Pořádná.

„Prrrrrc!“

A druhá mezi nohama.

Mám depresi.

Pod heslem máš-li depresi, musíš rychle ve svém životě něco změnit, třeba si něco koupit, ostříhat se, vyprat všechno prádlo nebo se zaměstnat natolik , že na depku zapomeneš, vyrazila jsem do lékárny.

Zhubnu.

Zatraceně, když se to povedlo s koktejlem Halině Pavlowské, proč bych to nezmákla já!? (byla jsme plá naděje, protože jsem Halinu dlouho v TV neviděla).

Jo. Bezva metoda. Koktejly mi moc chutnaly. Jahodové ráno, kakaové na oběd a vanilkové na noc. Za dva týdny jsem přibrala pět kilo. Na váhu se už nemůžu ani podívat. Vlastně jo, podívat jo, ale stoupnout si, to už nerisknu.

Asi budu muset začít s pohybem.

Ach jo.

Máte i Vy podobnou zkušenost? Chcete se podělit o svůj zážitek s ostatními? Napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip