Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte knihu Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Vyhrajte knihu Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

4.1.2013 - redakce Babinet.cz

Pokračování edice Hubneme s rozumem a bestselleru Hubneme s rozumem tvořivě tentokrát zahrnuje komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Chroničtí dietáři vědí, že není takový problém zhubnout, aleváhové úbytky si udržet. Kniha je proto univerzálním průvodcem pro všechny, kteří chtějí hubnout s rozumem a přitom si pochutnat, pro ty, kteří sichtějí váhu udržet, i pro ty, kdo s váhou problémy nemají, ale chtějí žít zdravě. Kniha je originální v tom,že oproti jiným nenabízí pouze střípky – dílčí části vedoucí k životní změně – ale zahrnuje „všev jednom“. V několika částech spojuje vše, co potřebujete vědět, rozhodnete-li se pro změnu vašeho jídelníčku.

V úvodu knihy získáte motivaci k aktivnímu přístupupro trvalou změnu životního stylu a zároveňi teoretické znalosti důležité pro sestavení optimálního jídelníčku. Pomocí nich si orientačně nastavíte svůjcelodenní energetický příjem dle vašeho cíle.

Díky druhé části knihy je možné si sestavit celodenní vhodný chutný jídelníček. Recepty uvedené v knize umožňují volbu hlavního pokrmu v různé energetické hodnotě od 1600 kJ pro hubnoucí až do 2800 kJ proty, kteří chtějí žít zdravě. Pokrmy jsou navrženy tak,že je lze připravit ve dvou energetických variantách jen pomocí drobných změn (množství, technologickáúprava potravin, závěrečné dochucení apod.).Originalita knihy spočívá v tom, že při přípravě pokrmů není nutné suroviny vážit, ale stačí je porovnat s fotografiemi, na nichž je znázorněno množství surovin potřebné pro přípravu pokrmu.

Po přečtení této knihy byste si měli být schopni kvalifikovaně sestavit jídelníček, který bude optimální právě pro vás. Sami sobě si nebudete doporučovat potraviny, které vám nechutnají, a naopak si nebudete odpírat potraviny, které by vám v životě chyběly.Nebude to tedy o držení diety, kdy se již těšíte, žeji zanedlouho opustíte. Bude to o hře při vytváření jídelníčku, který splní výživová doporučení a zároveň vám bude chutnat, takže ho budete moci bez problémů dodržovat dlouhodobě.Doufáme, že dobrodružná hra při sestavování celodenního jídelníčku vás bude bavit a povede vásk naplnění vašich cílů.

Pomocí třetí části knihy se pokusíte znovuobjevit přiměřenou velikost porce (není ani tolik nezdravýchpotravin jako nezdravého množství). U mnoha lidíjiž bohužel vymizely fyziologické signály hladu, cožvede k tomu, že konzumují velké množství potravy pod vlivem jiných podnětů, než je hlad. Kniha nabízí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaní, svačin a studených hlavních pokrmů.Pracuje se speciální podložkou, která je ke knize přiložena a slouží jako měřítko.

Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek (miska,lžíce, podložka, která je součástí knihy) odhadnete množství potřebných potravin i hotového pokrmu.

Posláním této knihy je, abyste se nepoddali skepsi doby jedové ani nepodlehli toxickému prostředí, kterévás provokuje ke konzumaci nadměrného množství potravin v nevhodném složení.

Vydává nakladatelství Smart Press, s. r. o.

Odpoěď na soutěžní otázku naleznete na www.smartpress.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Jiřina Novotná - Praha, Michaela Janečková - Újezd, Jan Brčka - Domažlice

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip