Babinet.cz  /  Tajemno  /  Nahlédnutí do esoterní astrologie

Nahlédnutí do esoterní astrologie

16.11.2012 - redakce Babinet.cz

Na světlo světa se opět dostává věda o astrologii, která není zaměřena jen na běžný život člověka, ale také na cestu a cíl jeho duše v pozemském žití. Prameny této vědy v průběhu minulého století diktoval tibetský Mistr Djwhal Khul spisovatelce A.A.Bailey, která je doplnila svými poznatky. Důvodem odtajnění těchto starověkých znalostí je to, že lidstvo stojí na prahu probuzení, je připraveno a schopno přijmout nové proudy, nová učení a nové úkoly.

Co bylo dříve utajeno, se nyní mění na praktickou vědu. K běžné astrologii přibyl vliv sedmi energetických paprsků, nad tradiční vládce znamení jsou postaveni esoterní vládci a kombinací proudů paprsků, tradičních a esoterních vládců lze vysledovat, zda vnější život, aktivity, zájmy i vztahy jsou v souladu se záměrem duše nebo brání jejímu projevu.

Význam astrologických znamení se rozšiřuje, paprsky odhalují energetický obraz tvoření a života na všech úrovních bytí stejně, jako složitá propojení duchovního i hmotného projevu, jeho jednotu a spojitost. Každou vteřinu spirálovitě proudí různé energie z Vesmíru, které tvoří, formují a rozkládají veškeré projevené viditelné i neviditelné složky života na Zemi.

Sedm druhů energetických paprsků vyvěrá z nám neznámého zdroje, prochází skrze souhvězdí, zvěrokruhová znamení, planety a na Zemi vstupují skrze duchovní centrum Země – Šambalu. Každým průchodem se snižuje jejich energetické záření. Odtud jsou pak rozváděny k jednotlivým lidem. Jejich energie při vstupu do těla korunní čakrou se opět snižuje podle stupně vývoje konkrétního člověka.

Sedm prvotních energií nelze vyjádřit slovy ani myšlenkami, které pochází z tohoto fyzického světa. Jsou zcela nepostradatelné a obsažené ve všech aspektech našeho světa. Jejich energie nepůsobí jednotlivě, ale vzájemně se prolínají a ovlivňují. Působí nejen na jednotlivce, ale i na národy, rasy, státy. Všech sedm paprsků nese Božskou jiskru poznání, v souladu s Božím záměrem povznášejí vůli jednotlivce, národů i celého lidstva k duchovní vůli.

Každý člověk je jednotkou vědomí, které vydechuje jedna ze sedmi Božích emanací. Proto i jeho monáda neboli duchovní aspekt se liší podle zabarvení paprsku této monády. Názory a mentalita lidí mají tedy odlišný úhel vidění podle toho, jakým paprskem je zabarvena jejich monáda. Jiným paprskem je zbarvena duše jednotlivce, osobnost, mentální, astrální i fyzické tělo.

Alena Horáková
www.vestenionline.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip