Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěž o Thajskou masáž plnou meditace

Soutěž o Thajskou masáž plnou meditace

19.11.2012 - redakce Babinet.cz

Milé dámy, připravili jsme si pro Vás soutěž se zážitkovou agenturou Esennce.cz. O této firmě jsme již psali a Vy máte nyní šanci vyzkoušet jeden z jejích zážitků a tím je thajská masáž.

Thajská masáž plná meditace
Thajská masáž je jednou z nejstarších a nejrozšířenějších masáží. Tento typ masáže pracuje s tělem a spojující se v ní prvky akupresury a jógy. Během masáže je prováděno protahování a někdy se pro ni používá i termín „jógová masáž“.

Filosofie thajské masáže je převzata z jógy, kde se věří, že tělo má ještě jakousi druhou kůži, která je tvořena energetickými drahami. Na těch jsou tlaková místa, jakási „okna“ a přes ně se odehrává výměna energií mezi tělem a okolím. Pokud jsou dráhy ucpané, nemůže energie proudit správně a dochází k nerovnováze, a tím k různým onemocněním a problémům. Thajská masáž má tyto místa opět otevřít a tím obnovit správně proudění energie a tím dojít k uzdravení.

Jaké problémy léčí
Léčebné účinky thajských masáží jsou široké a to nejen na pohybový systém. Výborné pomáhají při bolestech hlavy a zad, napomáhají obnovit životní energii, umí si poradit i s problémy vyplívajících ze stresu. Dobré výsledky masáže zaznamenávají i klienti s únavovým syndromem.

Masáž je prováděna vleže na zemi, na podložce, a ve volnějším oblečení. V Thajsku to ani jinak možné není.

Dva styly thajské masáže
Thajská masáž je prováděna dvěma styly – jako „jižní“ a „severní“ styl. Každý styl se učí v jiné části Thajska. Severní styl masáže vychází více z lidových tradic masáže, je mírnější a klidnější. Více se využívá styl rychlejší manipulace a tempa jižního stylu. Obě jsou ale stejně zajímavé a prospěšné.

Vyzkoušet můžete i jiné relaxační masáže, které Esennce nabízí.

Stačí správně odpovědět na jednu soutěžní otázku a máte šanci vyhrát pravou Thajskou masáž! Správnou odpověď hledejte na www.esennce.cz.

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip