Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Britové navrhují odposlechy v celé EU - Jsem proti!

Britové navrhují odposlechy v celé EU - Jsem proti!

Lion

LONDÝN 10. července 2005 | 11:55 Britský ministr vnitra Charles Clarke hodlá ve středu navrhnout svým kolegům z Evropské unie plán na zlepšení společného boje proti terorismu. Do společné strategie zahrnul i odposlechy na celém území EU, píše dnešní londýnský nedělník Sunday Express. Tolik zpráva z Lidovek.

A teď já.

Vážení soudruzi Angličani, mající za každým slovem přívlastek rádobyhumanistický nebo rádobydemokratický. Je mi líto, co vás postihlo, nicméně postihlo vás to zcela v souladu "Kdo si hraje s ohněm, popálí se."

O vaší pseudodemokracii jsme se přesvědčili už na našem letišti v Ruzyni, kde vás naše kolaborantská vláda nechala praktikovat rasismus s etiketou demokracie. Další pádný důkaz jsme nám poskytli, když jste se zúčastnili tzv. vývozu demokracie do Iráku. Udělali jste si z toho výborný kšeft pro vaše zbrojovky a vaše investory. Teď sklízíte plody, které jste zaseli. Snad jste nečekali něco jiného? Tak hloupí snad nejste. Rozbombardovat někomu zemi, střílet po civilistech (nejlépe po svatebčanech), dělat si zálusk na ropu...... a to vše bez odměny?

Aby toho nebylo málo, chcete odposlouchávat celou Evropu. Děláte to dávno, jen to potřebujete zlegalizovat. Všichni znají zvětšení počtu odposlechů od 11.září. Všichni ví, že je to pod záminkou zlepšení boje proti terorismu. A všichni už ví, že vám o boj nejde. Vy potřebujete, stejně jako amíci, nepřítele na kterého můžete ukazovat.

Kdo nemá stejný názor jako vy, je populista, reakcionář atd. Slovo demokracie ve vašich ústech zvětrává jak pivo na slunci.

Já s vámi nechci mít společného nic. Natož společný boj proti terorismu. Doufám, že vám odposlechy neprojdou, jinak totiž přestanete budovat vaši slavnou "Evropu pro lidi" a vybudujete ještě slavnější "Evropu pro sebe". Zůstaňte raději na ostrovech.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip