Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Kde se zastaví nenávist?

Kde se zastaví nenávist?

LUP

Vyspělý západní svět se semknul a je šokován. Zase umírají nevinní. Ani 1,5 miliardy liber investovaných v Británii do ochrany civilistů a boje proti terorismu nedokázalo zabránit další vlně násilí. Zlo plodí zlo. Kdo jej zastaví? Co pomůže dnes ochránit naši společnost? Avšak kdo si ještě vzpomíná na miliónové demonstrace před londýnským parlamentem z doby před dvěma lety, při kterých politikové nehnuli brvou a zvýšili po nich ostrahu svých zasedacích budov? Kdo si dnes vybavuje radostná setkání pana Bushe s rozvětvenou bohatou Ládinovou rodinou? Pan režisér Moore?

Kdo by dnes ještě myslel na dobrovolnou smrt Dr. Kellyho, který neunesl tíhu vlastního života, a jeho předchozí slova, že se žádné zbraně hromadného ničení v Iráku nenajdou? A kdo si ještě dnes vůbec vzpomene na lidi, co jedli trávu v Afghánistánu...

Život v demokratických zemích přinesl mnoho civilizačních výdobytků a svobod. Zároveň s nimi neseme i tíhu zodpovědnosti. V Británii žije nejpočetnější muslimská komunita v Evropě. Kde se nenávist zastaví?

Máte i Vy své téma, které chcete psát Pod lupou, pošlete jej na adresu info@babinet.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip