Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /   Festival keltské kultury se blíží

Festival keltské kultury se blíží

Redakce Babinet

Zajímáte se o keltskou kulturu, hudbu a tanec. Pak neváhejte a zamiřte do Budyně nad Ohří.

Hudební a taneční skupiny, inspirované irskou, keltskou a středověkou hudbou, přivítá město Budyně nad Ohří 15. – 17. července 2005. Na nádvoří a ve vnitřních prostorách místního vodního hradu se bude konat první ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltský kruh (Celtic circle).

Festival pořádá Nadace – Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří pod záštitou Jeho Excelence Josepha Hayese, velvyslance Irska v ČR. Od pátečního večera do nedělního odpoledne se na dvou pódiích a tanečním parketu budou střídat kapely a tanečníci z České republiky i ze zahraničí. Hlavním bodem sobotního večerního programu bude hudebně-dramatická show s prvky druidských rituálů a keltské magie s živým hudebním a tanečním doprovodem.

Návštěvníky čeká pestrý program složený z několika desítek skupin. Účast přislíbily kapely Krucipüsk, Čechomor, Cormalen, Adrien, Bantry Bay či Hakka Muggies. Chybět nebude ani tržiště tradičních řemesel, řada přednášek a seminářů o Irsku, tanci a hře na jednoduché hudební nástroje, soutěž ve stepu jednotlivců a mnoho dalších zajímavých atrakcí. Programem budou provázet Tomáš Karger a Martin Věříš.

„Jedná se o jedinou kulturní akci tohoto typu v České republice, která se koná přímo pod záštitou irského velvyslanectví,“ vysvětluje jeden z organizátorů, zpěvák a hudební skladatel Petr Opava. „Pořadatelský tým akci organizuje s důrazem na kvalitu a profesionalitu, ale především na zájem o danou oblast hudební tvorby a pozitivní přístup, proto tudíž bude ponechán prostor i několika zatím neznámým, začínajícím souborům,“ dodává.

Vstupenky budou k dispozici na místě za symbolických 100 Kč na osobu. V době konání festivalu bude zájemcům přístupná též expozice o alchymii, instalovaná v prostorách hradu, a rovněž služby několika keltských věštců.

Celtic circle

První ročník hudebního festivalu Keltský kruh (Celtic circle) pořádá Nadace – Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří ve dnech 15. – 17. července 2005 v Budyni nad Ohří. Záštitu nad festivalem převzal velvyslanec Irska v ČR, jeho Excelence pan Joseph Hayes. Program bude sestávat z vystoupení řady hudebních i tanečních souborů, inspirovaných keltskou a irskou kulturou. Více informací na www.celticcircle.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Madla Tikalová, tel. 603 866 242, e-mail madla@leitmotiv.cz

Petra Schubertová, tel. 605 905 059, e-mail petra@leitmotiv.cz

Eva Šánová, tel 603 485 414, e-mail sanova@budyne.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip