Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

Redakce Babinet

Po úspěšném filmu Nuda v Brně, který byl oceněn pěti Českými lvy, přicházejí Vladimír Morávek, Jan Budař a Čestmír Kopecký s dalším celovečerním snímkem Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště.

Co ve filmu uvidíte?

Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze.

Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy.

Producent: Čestmír Kopecký

Režie: Vladimír Morávek

Scénář: Jan Budař, Vladimír Morávek

Námět: Vladimír Morávek, Jan Budař

Kamera : Marek Diviš

Obsazení:

Hrubeš: Jan Budař

Mareš: Richard Krajčo

Václav Hrubeš st.: Miroslav Donutil

Helga Hrubešová: Iva Janžurová

Irena, prostitutka: Magadalena Borová

Viliam Karpatti, režisér: Robert Roth

a řada dalších

Premiéra: 13. října 2005

Na internetových stránkách http://www.hrubesamares.cz/ najdete mnoho užitečných informací o filmu, jeho tvůrcích a fotografie.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip