Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pardubice se chystají na SLUNOVRAT

Pardubice se chystají na SLUNOVRAT

Dáša K.

Příznivci folkové a country hudby míří poslední květnový víkend do Pardubic. V areálu koupaliště Cihelna zde ve dnech 27. - 28. 5. 2005 proběhne již 26. ročník tradičního festivalu Slunovrat Pardubice, který pořádá časopis FOLK & COUNTRY. Festival se dříve konával ve Svojšicích, letos se odehraje už po páté v Pardubicích. Návštěvníci tu mohou strávit dva dny plné hudby a přitom třeba využít lákadel moderního vodního areálu. Pořad uvádí Jan Dobiáš. Tak hezký poslech a slunečné počasí.

Kdo vystoupí na festivalu:

Pátek 27.5.

Pavel Bobek a Lída Nopová se skupinou * Koňaboj * Lístek * Pouta * Bezefšeho

Sobota 28.5.

Spirituál kvintet * Fleret s Jarmilou Šulákovou * Jarret * Pacifik * Nezmaři * MMS (Karel Macálka a spol.) * Luba Dvorak ("Lampa" junior - Kanada) * Tempo di vlak * Marien * Hluboké nedorozumění * Fregata * Pupkáči * Do větru * The Šutrs * Pidilidi * Pádlo

Po koncertu se můžete zapojit do zpívání u malé scény až do rána. Areál najdete 15 minut pěšky z pardubického nádraží ČD – šestá zastávka autobusu MHD číslo 16. Stanovat můžete na louce v bezprostředním sousedství areálu v ceně vstupenky. Dramaturgie Slunovratu se letos převážně vrací k akustické hudbě a bude tu znít hlavně folk a moderní trampská píseň. Nejen na koncertech ale i po jejich skončení se bude – jak už se na Slunovratu stalo tradicí – zpívat a hrát na malé scéně u občerstvení až do rána. Pro majitele vstupenek je připraveno táboření a parkování na louce přiléhající ke koupališti v ceně vstupenky. Je pamatováno i na úschovnu kol a zavazadel. Tak nashle v Pardubicích.

Aktuální informace najdete v časopise FOLK & COUNTRY a na www.folkcountry.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip