Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Manželka chce druhé dítě

Manželka chce druhé dítě

Jiří Kouba

František se ptá:

Je mi 30. Manželce 25. Máme tříletého kluka. Manželka, místo aby šla do práce a konečně už začala vydělávat, neboť jsem do teďka táhnul celý rodinný rozpočet sám, tak chce druhé dítě. Jak se na to tváříte Vy? Mám se podilet na zvýšení porodnosti anebo tvrdě odmítat - jednoduše řečeno mám strach, že na to nemáme. Chci totiž pro svého syna jen to nejlepší, a to s příchodem druhého dítěte nevím, byl-li bych schopen. Děkuji předem za vaše názory.

Pokud chcete pro svého syna opravdu to nejlepší, pořiďte svému synovi sourozence. Je přeci dávno známo, že jedináčkové to mají v životě mnohem těžší. A větší peníze více štěstí dítěti nepřinesou (pokud na tom nejste opravdu tak, že by jste neměli na základní lidské potřeby). Nelze taky přehlížet cítění Vaší manželky. Pokud ona má pocit, že to zvládnete, dejte na ní. Ženy pokud cítí, že by nebyly schopny zajistit budoucnost pro své děti, se většinou do dalších potomků nehrnou. Takže pokud nejste vysloveně proti z nějakých osobních důvodů, pořiďte si dalšího potomka. Určitě toho v budoucnu nebudete litovat. P.S.: Můj dědeček říkával: čím více dětí, tím více štěstí. A já mu věřím.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

MadlaJ
15.1.2019 12:37

děti jsou radost

MadlaJ
15.1.2019 12:37

děti jsou radost

MadlaJ
15.1.2019 12:53

ano, děti jsou radost

Ely
13.3.2019 10:22

Hm, tvůj syn nepotřebuje ty nejlepší z hračky a podobně. Potřebuje sourozence. Tvá žena má pravdu. A je v naprosto ideálním věku.

Další z magazínu

Náš tip