Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Chantal Thomassová: Najděte svůj vlastní styl

Chantal Thomassová: Najděte svůj vlastní styl

O Francouzkách se právem říká, že jsou nejlépe oblékanými ženami světa. Kdo by tudíž mohl ženám v oblékání lépe poradit než Francouzka a navíc módní návrhářka?

Stojíte ráno před zrcadlem a na rty se vám krade věta: „Nemám co na sebe.“ Také tuto situaci důvěrně znáte? Pak je kniha Chantal Thomassové právě pro vás. Vydalo ji Nakladatelství Motto. Knížka vám poradí, jak si vybudovat základní šatník, jak si vybrat styl oblékání vhodný právě pro vás, naučí vás zvolit si nejlepší doplňky, doporučí, co si obléknout při zvláštních příležitostech, ukáže, jak zakrýt případné nedostatky, a naopak - jak zdůraznit to, co je na vás krásné.

Kdo je Chantal Thomassová?

Chantal Thomassová je podivuhodná a moderní žena. Miluje rodinný život a umí žit. Neustále obohacuje své módní kreace. Její svět je mimořádně ženský. Jako první návrhářka pojala spodní prádlo jako nedílnou součást módy, která je pro odvážnou moderní ženu nezbytná. Je objevitelkou stylu „Dessous Dessus“ (něco jako „pod i na“, tzn. spodní prádlo, které se neschovává, ale naopak ukazuje). Její návrhy nejsou nikdy vulgární, ale smyslné a provokativní.

1947 Chantal Gentyová se narodila 5. září v pařížské čtvrti Malakoff.

1963 V létě se setkala v Montfort-l’Amaury s Brucem Thomassem - svým prvním „přítelem“.

1966 Začátkem léta představila své první tři módní návrhy - šaty, které ušila její matka z originálních látek, jejichž vzor namaloval Bruce Thomass u Jeana-Marie Rivičra, majitele Café des Arts v Saint-Tropez. Jeden z modelů si ihned koupila Brigitte Bardotová; Jean-Marie Rivičre objednal další kusy a záhy po něm několik pařížských butiků, mezi nimi i Dorothée Bis v ulici de Sčvre. Chantal se tak stala nezávislou na svých rodičích - tři roky předtím, než oficiálně dosáhla dospělosti, což bylo tehdy 21 let.

1967 Dne 27. června se Chantal Gentyová a Bruce Thomass v Montfort-l’Amaury vzali. Na podzim založili malý podnik na výrobu konfekce s názvem Ter et Bantine .

1969 Otevření prvního butiku Ter et Bantine v Paříži na rue Dauphine. Chantal Thomassová pracovala hlavně s džínovinou, voskovaným plátnem a bavlněnými tkaninami s vlasem; představila svou první „skutečnou“ kolekci, mimo jiné „originální“ kreace, krátké šaty s balonovými rukávy a velkým kulatým límcem a také nabírané zástěry s volány.

1970 Chantal a Bruce Thomassovi se přestěhovali do Monfort-l’Amaury, do garáže rodinného domu Gentyových… V říjnu se konala první pařížská přehlídka „nových tvůrců“ Dorothée Bis (Jacqueline Jacobsonová), Jungle Jap (Kenzo) a Ter et Bantine , překvapivý „módní boj“, který uspořádala v Salle Wagram Groupe TSE Alfreda Ariase; Chantal Thomassová zde představila především halenky z pytloviny, kalhoty z tartanu a podprsenky zdobené srdcem na košíčku.

1971 Chantal Thomassová a Kenzo navrhli módní kolekci pro Jeana-Charlese de Castelbajac, podepsanou Co and Ko .

1973 Chantal Thomassová byla „posvěcena“ nadací Francouzské federace krejčích, tvůrců konfekce a módních návrhářů - spolu s Anne-Marie Bertta, Jeanem-Charlesem de Castelbajac, Claudem Montanou, Thierrym Muglerem a Soniou Rykielovou.

1975 Chantal a Bruce Thomassovi založili společnost Chantal Thomass a otevřeli pod touto značkou nový pařížský obchod na rohu ulic Madame a Saint-Sulpice; modely, které zde nabízeli, byly ušity z drahých látek a vypadaly stále sofistikovaněji. Chantal Thomassová nabízela prádlo ušité z materiálů, jež byly dosud vyhrazeny svrchnímu šacení, navrhla své první fantazijní punčochy a punčochové kalhoty, vyvolala skandál návratem ke korzetu, podprsence push-up, šněrovačce a podvazkovému pásu - které zaznamenaly okamžitě velký úspěch.

1977 Chantal a Bruce Thomassovi se přestěhovali Montfort-l’Amaury do domu v sousední vesnici Grosrouvre. Otevření prvního oddělení Chantal Thomass v obchodním domě - Galeries Lafayette

1979 Chantal Thomassová vymyslela krajkové punčocháče s lycrou a dala je vyrobit u Wolforda ; stala se „skutečným módním fenoménem“.

1980 Chantal Thomassová podepsala své první licence na „prádlo“ a „punčocháče“.

1983 Dne 17. prosince se v Paříži narodila Louise-Perle Thomassová, první dítě Chantal a Bruce Thomassových.

1985 Chantal a Bruce Thomassovi si vybrali za partnera japonskou textilní skupinu World , která ve společnosti Chantal Thomass získala většinový podíl. Tato nová situace jim umožnila nabýt mezinárodní dimenze; v řadě zemí světa byly otevřeny obchody a pod touto značkou začaly prodávat doplňky: kabelky, deštníky, rukavice, šátky, kapesníky, šperky, hodinky, brýle atd.

1986 Ministr kultury Jack Lang povýšil Chantal Thomassovou na Rytíře umění a literatury.

1987 Dne 6. října se v Paříži narodil Ulysse Thomass, druhé dítě Chantal a Bruce Thomassových.

1988 Chantal a Bruce Thomassovi si zvolili za své bydliště dům v Saint-Cloud. Vytvoření doplňkové řady konfekce Chantal Thomass suite, určené široké veřejnosti.

1989 Chantal Thomassová rozšířila pole své působnosti na vnitřní dekorace a navrhuje bytové doplňky: nábytek, koberce, lampy, svíčky atd.

1992 Byl otevřen nový pařížský obchod na rohu ulic Vivienne a des Petits-Champs; byl považován za firemní prodejnu a přinášel veškeré výtvory „světa Chantal Thomassové“.

1993 Chantal a Bruce Thomassovi se v lednu rozešli.

1994 V srpnu potkala Chantal Thomassová Michela Fabiana, který se stal jejím druhem.

1995 Chantal a Bruce Thomassovi byli „propuštěni“ svými obchodními partnery, neboť prý „poškodili společnost“ - která měla v té chvíli více než dvě stě obchodů po celém světě! - ale ponechali si menšinový podíl akcií. Chantal Thomassová a Michel Fabian se usadili v XVI. pařížském obvodu.

1996 World stáhl z prodeje její kolekce, zavřel většinu obchodů a zakázal Chantal Thomassové používat značku… která však byla zároveň jejím jménem! Americká firma Victoria Secret ji najala jako konzultantku; Chantal Thomassová zde vytvořila různé modely prádla a rovněž zvláštní modely pro přehlídku módního domu Saint-Valentin v hotelu Plazza v New Yorku. Nastoupila jako umělecká ředitelka do textilní skupiny Palmers & Wolford , pro Palmers vytvořila modelovou řadu plavek a působila rovněž jako módní návrhářka u firmy Wolford v Rakousku.

1997 Chantal Thomassová dohlížela na kolekce korzetů Rien a Rosy , značek patřících multinacionální společnosti Sara Lee .

1998 V únoru uzavřela Chantal Thomassová smlouvu o partnerství s textilní skupinou Dim - další dceřinou společností firmy Sara Lee - která vyústila v založení společnosti Chantal Thomass Cie . V prosinci představila kolekci prádla v pokojích hotelu Raphaël v Paříži, kde zhruba dvacet manekýnek vytvořilo „živé obrazy“.

1999 V dubnu vyvolala Chantal Thomassová skandál, když opět použila pro svou kolekci prádla živé manekýnky - tentokrát ve výkladních skříních obchodního domu Galeries Lafayette…

2001 Od 1. června do 30. listopadu se v Muzeu módy v Marseille konala první velká retrospektivní výstava s názvem „Ženám pro radost: Chantal Thomassová, třicet let tvorby“. Chantal Thomassová vytvořila výběr filmů, mapující dějiny prádla na stříbrném plátně, který nazvala Věčná ženskost - filmy Antonioniho, Demyho, Godarda, Hawkse, Lubitsche, Ophulse, Pabsta, Sternberga, Truffauta, Vadima, Wildera a dalších. V nakladatelství Flammarion vyšla kniha Juliena Cendrese Žena podle Chantal Thomassové (Femme selon Chantal Thomass)…

Knížku si můžete koupit přímo na internetových stránkách Nakladatelství Motto.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz