KULTURNÍ TIPYČeský lev 200910. 3. 2010, Radana Šatánková, www.babinet.cz
Jaký příběh nabídl Protektor, že jej Česká filmová a televizní akademie určila jako nejlepší český film roku 2009? Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli a Emil žárlí. Okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby. Hana je konfrontována se svým židovským původem a z výšin nadějně rozběhnuté kariéry padá na dno společenského žebříčku. Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout Hanin život: Odmítne rozvod a stane se hlasatelem německé propagandy…Hlavní ženskou roli ztvárnila Jana Plodková (nar. 1981), kterou známe z komedie Vratných Láhví ve vedlejší roli „čárkované“. Hlavní mužskou roli dostal Marek Daniel (nar. 1971), který je znám z pražských i brněnských divadel a poprvé na sebe filmově upozornil jako Ládík v Koljovi.
O něco jinak to vypadá v televizi, než když jste osobně na slavnostním večeru mezi zhruba 1700 lidmi. Naše příprava začíná už sháněním tiskových zpráv a akreditací na slavnostní večer. Rok od roku je složitější vstupenku získat. Nikdy není jasné, jestli večer budeme sledovat u televizní obrazovky, anebo zažijeme atmosféru přímo v Lucerně. V Lucerně je v té době největší koncentrace herců a všech, kteří něco v kultuře znamenají, pochopitelně zde bývá větší počet novinářů. I když se vysílá až v osm večer, již po půl sedmé začínají přicházet první disciplinovaní účastníci večera. Z technických důvodů je to naprostou nutností. Sice je na pozvánkách důrazně napsáno, že všichni musí být společensky oděni, jinak jim hrozí vyloučení, ale nikdo to asi nebere moc vážně. Pokud si myslíte, že zde je vybraná společnost, odpověď je ano i ne. Na jedné straně vidíte veliké snažení organizátorů, kteří myslí na všechny možné detaily a až přepečlivě věci dotahují, na straně druhé potkáte dost nevychovaných osob, které zážitek a dojem změní k horšímu. Bohužel z řady pozvaných hostů… Vše je tedy o lidech a jejich vychování. Celá pasáž Lucerny totiž slouží velkému a bohatému vegetariánskému rautu, který Petr Vachler tradičně pořádá. NEBE, PEKLO, ZEM…
Novější - Starší příspěvek |
|
|
||||
DALŠÍ ČLÁNKY
RUBRIKYNEJNOVĚJŠÍ SOUTĚŽE
|
SOUTĚŽE E-MAILEMNechcete přijít o žádnou soutěž? Nechte se pravidelně informovat o aktuálních soutěžích e-mailem!>> Registrace DISKUSE
|
|||||
NÁŠ TIP: CK ZA SLUNCEM - to je krásná dovolená 2010 u moře, na horách a v lázních. Sledujte last minute zájezdy s denní aktualizací.
NÁŠ TIP: Víte jak se spí v Povlečení Matějovský? To je Spánek v komfortu. Nejen pro Vás ale i Vaše děti.
NÁŠ TIP: Bezbolestná liposukce 3. generace! Likvidace tukových buněk bez bolesti se zajištěným úbytkem 3–15 cm za 40 minut!
Ochrana osobních údajů - Pošlete nám svou báseň nebo článek - Dejte nám vědět o stránkách pro ženy - Ikonka - Reklama, kontakty - RSS feed
ISSN 1803-7259
Babinet.cz k plné spokojenosti využívá služeb serverhostingu firmy Ignum s.r.o.
Odkazy: Lyžování v Itálii, Biolampa, alkohol tester, masážní přístroje, Virtuální kancelář, Plastová okna, Biolampa Biostimul - fototerapie, Sídlo firmy, Pásová bruska, Rekonstrukce koupelny, Liposukce, Dětské boty, Vedení účetnictví, Zahradní domky, Internet marketing, Vestavěné skříně, Svítidla, Matrace, Centrální vysavače - Váš specialista na materiál pro centrální vysavače, Dieta, hubnutí, Výletník, Kdykde


V sobotu 6. března se konalo v Paláci Lucerna slavnostní vyhlášení ČESKÝ LEV 2009. Ocenění se dostalo filmům, které jsme mohli vidět v kinech v loňském roce. Slavnostní večer měl podobnou strukturu jako obvykle, ovšem inovace není nikdy dost a nové nápady příjemně překvapily.