Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Harmolinie, když hlad líný je

Harmolinie, když hlad líný je

27.12.2010 - MUDr. Petr Hoffmann

Léčba obezity z hlediska čínské medicíny se naprosto liší od západní medicíny. Čínská medicína vždycky nejprve určí konstituční typ obezity (vlhko/horko či vlhko/chlad) a podle toho nastaví léčbu. Léčbou se rozumí komplexní přístup, který používá všechny metody (v našem případě tři metody) současně, a to přirozenými způsoby a prostředky, tj. pomocí stravy a bylinných směsí.

Západní medicína se zaměřuje v léčbě (myšleno tím chemickými léky) pouze na jeden okruh, a to nemůže nikdy vést k trvalému úspěchu. Ostatně jsou známy spousty „zázračných“ koktejlů, prášků a diet, po jejichž skončení opět dochází k doplnění nežádoucích kil, někdy ještě více než předtím. Rovněž i použité prostředky jsou nepřirozené a různým způsobem zatěžují organizmus, kupř. diuretika (močopudné léky) podle názoru čínské medicíny oslabují jang ledvin. Naproti tomu fazole adzuki naopak ledviny posilují. Obdobně západní metoda „čerpadla“ je náročnější na elektřinu, amortizaci a údržbu, než je tomu u „přirozeného odtoku vody samospádem“, jež používá čínská medicína.

Podobný je i pohled čínské medicíny na antibiotika – ta se používají v západní medicíně na potlačení růstu bakterií a plísní, což je v našem případě přirovnáváno k používání klimatizace a následné penetraci zdiva chemickými prostředky. Tento efekt je však pouze dočasný, je zapotřebí vždy odstranit příčinu, tj. v našem případě podhoubí vlhka a horka, tedy z pohledu čínské medicíny především řádně vyvětrat a umožnit trvalý přístup vzduchu do místnosti (vybudování vzdušného průduchu), aby se tak nadále nevytvářely vhodné podmínky pro bujení plísní a mikrobů. Toto lze zvládnout pomocí čínských bylin a úpravy stravy. Samozřejmě existují v medicíně akutní stavy či závažné infekční nemoci, jež je nutno zaléčit silnými antibiotiky, o tom netřeba polemizovat, ale potom lze opět rekonstituovat náš organizmus přirozenými způsoby a prostředky, kupř. vhodnými bylinnými směsmi a potravinami.

Chcete vědět, jak by vám mohla pomoci čínská medicína? Zajímaly by vás nabízené bylinné produkty? Více se dozvíte v knize MUDr. Petra Hoffmanna: Od pramene čínské medicíny (nakl. Euromedia 2007) či v jeho ordinaci U Černé věže 6 v Českých Budějovicích (kontakt ), nebo na stránkách www.patentnimedicina.cz

 

Zúčastněte se naší soutěže a hrajte o krásné ceny

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz