Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Aby bílé prádlo bylo opravdu bílé. Šikovné tipy na účinné bělení

Aby bílé prádlo bylo opravdu bílé. Šikovné tipy na účinné bělení

13.2.2019 - redakce Babinet.cz

Sněhobílé košile a dokonale čistě bílé límečky právě u takových košilí. Oblékne li si muž něco tak fantasticky jednoduchého a přitom podmanivého, na ženy působí tato sněhobílou jako magnet. Bílá barva v lidech evokuje jemnost, zranitelnost, snad něžnost a vyvolává pozitivní myšlenky. Bílá barva má však jednu ohromnou nevýhodu. Dlouho bílou nezůstane. U bílého oblečení toto velké mínus platí bohužel dvojnásob. Jak mu tedy vrátit zpět běloskvoucí zašlou slávu? Jde to i u kousků, se kterými jste bělící boj dávno vzdali.

Bílá, až oči přechází? Je to možné!

Pamatujete na včelí medvídky? Konkrétně na situaci, kdy malovali svět na bílo a prozpěvovali: bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila? Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc! Text této jejich ódy na bílou barvu, byť je pro děti, je všeříkající. Ano, bílé totiž opravdu není nikdy moc. Lépe řečeno dokonale bílého odstínu oblečení není nikdy dost. Jestliže časem zašedlo vaše oblíbené bílé tričko, ale nemáte to srdce se s ním rozloučit, ještě počkejte. Ukážeme si teď 6 způsobů, které oblečení vybělí naprosto dokonale. A z bílé tak bude konečně znovu skutečně bílá.

6 tipů, jak na bezpečné, ale účinné bělení prádla

Nyní se seznámíte s šesti odzkoušenými tipy, které vždy zaručují parádní výsledky.

 • Prostředek na mytí nádobí

Prostředky k mytí nádobí mnohdy bělí prádlo mnohem účinněji než speciální prací produkty. Stačí namočit prádlo přes noc do kbelíku s vodou, do které přimícháte malé množství prostředku na nádobí. Poté stačí prádlo klasicky vyprat.

 • Aspirin

Aspirin je naprosto nelítostný k zažloutlému prádlu. S tímto zažloutnutím si poradí úplně hravě. Většinou postačí rozpustit 6 aspirinů ve vodě a nechat ve směsi zažloutlé prádlo namáčet zhruba tři hodiny. Poté vyperte oblečení obvyklým způsobem.

 • Jedlá soda

Do 5 litrů vody přidejte 2 hrnky jedlé sody a dobře rozmíchejte. Do bělící směsi namočte prádlo a nechte sodu takto působit klidně i šest hodin. Poté hoďte prádlo do pračky a klasicky vyperte.

 • Citronová šťáva

Je li vaše prádlo zašedlé, zažloutlé, bílá barva je zašlá a vybledlá, revitalizujete ji pomocí citronové šťávy. Prádlo vhoďte do pračky a přímo k prádlu přidejte 2 hrnky citronové šťávy.

 • Ocet

U octu je postup úplně stejný, jako v případě citronové šťávy. Výsledky jsou totožné a prádlo krásně bílé.

 • 3% peroxid vodíku

Peroxid je účinný, nicméně se s ním nepokoušejte vybělit extra jemné prádlo. Při bělení peroxidem stačí do kbelíku s horkou vodou přimíchat půl hrnku a nechat prádlo namáčet zhruba hodinu. Poté prádlo prosprchujte teplým proudem vody. Až poté vyperte.

Minitip závěrem:

Tak jako v případě bílých tenisek platí, že bělení je vždy účinnější na slunci, ani u prádla tomu není jinak. Vaše bílé prádlo bude vždy zářivější a bělejší, když mu dopřejete schnutí na slunci.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.