Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Zbavte se sněhu s úsměvem. Postavte si iglú!

Zbavte se sněhu s úsměvem. Postavte si iglú!

11.1.2019 - redakce Babinet.cz

Letošní zima nám nyní dopřává pořádnou sněhovou nadílku, a pokud si už nevíte rady, co s tím vším sněhem udělat, máme pro vás zaručený tip! Postavte si vlastní iglú a do stavby zapojte celou rodinu! Nejen, že se zbavíte pořádné kopy sněhu, ale navíc si společně užijete spoustu zábavy.

Stavba iglú je perfektní rodinná aktivita, do které se mohou zapojit i ti nejmenší. Postavit iglú však zvládne i jen jeden dospělý člověk a ani nemusí mít velké stavitelské schopnosti nebo kupu náčiní. Potřebujete pouze hrablo, lopatu, kýbl a prkénko, kterým zpevníte vchod. Pak už se můžete pustit do stavby snu každého dítěte a nejednoho dospělého.

Postup:

1. Jako první si najděte vhodné místo ideálně kruhového tvaru a vyznačte si rozměry iglú. Nejlépe uděláte, když sníh ve zvoleném místě pořádně ušlapete. To může bavit například vaše nejmenší členy rodiny.

2. Poté pomocí hrabla na sníh nahrňte co nejvíce sněhu k místu, kde budete iglú stavět.

3. Vezměte si nejlépe čtvercový kýbl a lopatu na sníh. Vaši malí pomocníci mohou použít lopatku která je navržena přímo pro děti. Lopatou nandejte do kýble sníh, udusejte ho, a poté vyklopte kvádr.

4. Kvádry postupně skládejte do kruhu a dbejte na to, aby se spoje vždy překrývaly. Postupným stavěním dojdete k tomu, že musíte kvádry pozvolna naklánět směrem dovnitř. Je dobré spoje vždy po položení uhladit, čímž zvýšíte pevnost a kvádry by tedy neměly spadnout.

5. Nezapomeňte si udělat místo pro vchod do iglú, které zastřešíte až zhruba ve čtvrté řadě kvádrů. Jako výztuhu doporučujeme prkénko o délce 70 cm, ale záleží na tom, jak velké iglú hodláte stavět a jak velcí lidé ho budou užívat.

6. Pak už přichází na řadu střecha. Začněte přibližně od páté řady naklánět kostky výrazně směrem dovnitř. Kostek bude do kruhu potřeba stále méně a méně. Zkuste si pro inspiraci představit tvar kulichu. Posledním kvádrem se vám celé iglú propojí a tím vám vznikne pěkná střecha.

Na konci stavby už nezbývá nic jiného, než si tento sněhový domeček pořádně užít. Děti budou mít určitě obrovskou radost. Vy si můžete užívat jejich spokojených výrazů a nakonec uspořádat například sněhovou bitvu o nadvládu nad iglú.

Foto: Fiskars.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.