Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  8 důvodů, proč byste měli začít pít kefír

8 důvodů, proč byste měli začít pít kefír

10.1.2019 - redakce Babinet.cz

Většina lidí kefír pravidelně nezařazuje do svého dne. I vy jste přesně ten typ člověka, který si vypije skleničku kefíru jednou za uherský rok? Velká škoda. Kefír má totiž na lidský organismus jednoznačně blahodárný vliv. Účinky kefíru na sobě poznáte téměř okamžitě. Co kefír dokáže a proč je každý doušek plný zdraví?

Jogurt? Vedle kefíru jen slabý čaj

Probiotika, probiotika a probiotika. Věčně zmiňovaná a tolik potřebná. Určitě o nich nějaké povědomí máte. Ale víte přesně, proč jsou tak důležitá? Můžeme si je představit jako přátelské bakterie, které mají pozitivní dopady na lidské zdraví. Ve vašich střevech bydlí skoro 2 kg bakterií, které přímo ovlivňují imunitu i nervový systém. Mezi nimi jsou i tyto prospěšné bakterie mléčného kvašení, tedy zmíněná probiotika (pro = příznivý, bios = život) a nepřátelské bakterie ničí. A proto, aby všechno ve vašem těle, potažmo ve vašich střevech klapalo jak má, jsou probiotika nutná.

Snídáte li denně jogurt právě proto, abyste do sebe dostali probiotika, sáhněte raději po kefíru. Ten je zdrojem probiotik výrazně bohatším.

8x ano pro kefír

 1. 1. Zdravé kosti

Kefír rozhodně zvyšuje hustotu kostí. Vápník a hořčík jsou pro kosti nesmírně důležité minerály. A právě těmto jmenovaným pomáhá s absorpcí do kostí kefír.

 1. 2. Snižuje hladinu cholesterolu

Kefír je vytrvalým a úspěšným bojovníkem proti vysoké hladině cholesterolu.

 1. 3. Zpomaluje proces stárnutí a viditelně zlepšuje pleť

Opět je to zásluha probiotik. Pomáhají eliminovat akné a složky kefíru vyhlazují pleť. Obzvláště, když kefír aplikujete přímo na pokožku a problematická místa.

 1. 4. Obnovuje rovnováhu střevní flóry

Díky této rovnováze bude vaše zažívání ukázkové. Poradí si jak s průjmem, tak se zácpou.

 1. 5. Reguluje krevní tlak

Ikdyž zatím není úplně známo, jak přesně kefír na proces snížení krevního tlaku funguje, přesto je při pravidelném pití kefíru krevní tlak prokazatelně nižší.

 1. 6. Zdravé srdce

Kefír zlepšuje průtok krve v oběhovém systému a pozitivně působí na správnou činnost srdce.

 1. 7. Pomáhá se spánkem

Mléčné aminokyseliny, které kefír obsahuje, uklidňují a podporují dobrý spánek.

 1. 8. Zatočí s kily

Jelikož je kefír plný bílkovin, určitě by měl být součástí jídelníčku, jste li na redukční dietě. Navíc vás pořádně zasytí a máte tak jistotu, že vás nepřepadne zbytečná mlsná, nebo falešný hlad.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.