Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Slezina může za věčné přejídání…

Slezina může za věčné přejídání…

12.12.2018 - redakce Babinet.cz

Slezina je orgán zdánlivě nepotřebný. Pokud je z těla odebrána, například po autohavárii, může člověk bez větších omezení dál zcela normálně žít. Přesto může být slezina příčinnou mnoha onemocnění. Jak si to vysvětlit?

Logika detoxikační nauky a C.I.C. metody je odlišná. Slezina plní v organismu řadu důležitých funkcí, podílí se na krvetvorbě a je důležitým imunitním orgánem. Má mnoho společného s lymfatickou tkání, tedy také s mandlemi. Zdravá a toxinů zbavená slezina přispívá k vitalitě a fyzické síle člověka. A naopak, přítomnost toxinů ovlivňuje nejen chod samotné sleziny, ale také s ní souvisejících orgánů, což ostatně pozorovali už starověcí lékaři. Zbavit se toxinů ve slezině znamená tedy zbavit se řady zdravotních problémů.

Slezina je v rezonanci s pocity pozdního léta, tedy doby, kdy úroda dozrává, ovoce sládne a je připravené k ochutnání. S obdobím dožínek, lidových slavností a vinobraní. Slezina je totiž charakteristická právě tím, že vzbuzuje chuť na vše, co je sladké.

Podle starověkých mudrců ovlivňuje slezina svými toxiny další orgány a pochody v organismu, například peristaltiku zažívací trubice, lymfatický systém, činnost žaludku a slinivky břišní, sílu ve svalech, příjem potravy závislý na hladině glukózy v krvi, hormonální systém a další. Vzhledem k tomu, že souvisí i s hypofýzou, řídí v organismu také nejrůznější neurohormonální procesy. Vyčistit slezinu a orgány okruhu sleziny znamená obnovit samoregulující program, který má mimo jiné za úkol řídit v lidském těle látkovou výměnu.

Stejně tak jako v emocionálním horizontu souvisí slezina s neustálými myšlenkami na jídlo, na to, jak by se co dalo hospodárně využít a nemuselo se to vyhodit, tak v metabolických procesech souvisí s hospodařením přijaté potravy. Trávení člověka s přespříliš zatíženou slezinou tak bývá pomalejší, stejně jako přemýšlení, neboť organismus se snaží všechno využít a vyloučit skutečně jen to nepotřebné. V krajním případě může být zatížená slezina příčinou i chronické zácpy.

Slezina souvisí s neustálým vnitřním přemýšlením, rozebíráním situací a připravováním si proslovů k různým situacím, které když nastanou, stejně se nedají použít. Má co dělat s věčnými starostmi, nezdravým zabýváním se problémy druhých lidí, neustálými diskusemi a probíráním cizích osudů. Tím, že očistíme slezinu, podstatně přispějeme ke zharmonizování této části lidské emocionality.

Slezinu očišťujeme zejména při následujících zdravotních problémech nebo životních pocitech:

 • výsevy oparů
 • afty
 • opakované záněty středního ucha
 • sklony k přejídání
 • obezita
 • hormonální nerovnováha
 • žaludeční potíže
 • pocity padání a propadávání se ve snu
 • pocity těžkosti ve snu
 • nutkavé myšlenky na jídlo
 • pomalá peristaltika nebo zácpa

Při řešení problémů s váhou nebo nezdravým přejídáním se metoda C.I.C. zaměřuje především na orgány okruhu sleziny. Pro nejlepší sestavení detoxikační kůry je vhodné navštívit svého terapeuta.

Na detoxikaci a harmonizaci funkce orgánů okruhu sleziny můžeme použít buď preparát Joalis VelienHerb, nebo preparát Joalis WLHerb (z anglického Weight Loss – redukce hmotnosti) při snaze snížit nadváhu.

Ing. Vladimír Jelínek

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na www.joalis.cz

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.