Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  VÁNOČNÍ GIRLANDA pro nenáročné

VÁNOČNÍ GIRLANDA pro nenáročné

20.11.2018 - redakce Babinet.cz

V minulém článku jste se mohli důkladně seznámit s VÁNOČNÍM STOJÁNKEM ve tvaru stromečku. Také jsme vám ale mimo podrobný návod i slíbili, že vás u nás do adventu čeká ještě mnoho jednoduchých tipů na úchvatné VÁNOČNÍ DEKORACE. A protože sliby se mají plnit nejen o VÁNOCÍCH, jsme tady dnes s další krásnou VÁNOČNÍ ozdobou.

Pohoda, pohoda, pohoda

U tvorby VÁNOČNÍHO STOJÁNKU jste museli přece jen trochu zručnosti projevit. I když ne ve velké míře, ale přesto. A proto si dnes ukážeme VÁNOČNÍ OZDŮBKU, u které si prostě a jednoduše jen hezky odpočinete. Výroba této VÁNOČNÍ GIRLANDY je úplná pohoda. Můžete si tak v klidu uvařit kávu, nebo svařené víno, pustit si (zatím raději tajně, protože ještě neskončil ani listopad) oblíbené koledy a začít s výrobou, která je během pár minutek hotová.

VÁNOČNÍ GIRLANDA? Přizvěte děti

Ač jste sebevíc milující rodiče, určitě znáte PŘEDVÁNOČNÍ přípravu a situace, kdy se vám děti motají pod nohy, vehementně chtějí pomáhat, ale nadělají svými malými packami více škody, než užitku. A tak nastal i jejich čas. Právě teď. S touto VÁNOČNÍ GIRLANDOU vám děti jistě rády pomůžou a hravě její výrobu zvládnou. Navíc je to bude velmi bavit.

O co vlastně jde?

Někdy nám ty nejpůvabnější věci leží přímo pod nosem a nás vůbec nenapadne, že by se s nimi daly dělat VÁNOČNÍ zázraky. V tomto případě leží potřebné prvky pro VÁNOČNÍ GIRLANDU už teď ve vaší spíži, nebo v kuchyňské zásuvce. Už tušíte? Správně. Jde o ZÁVĚSNOU DEKORACI z těstovin.

V případě této VÁNOČNÍ GIRLANDY máte úplně volnou ruku. Záleží výhradně na vás, jestli tíhnete spíše k přírodnímu stylu, či k výraznému zdobení. Představte si, jak chcete, aby ve finále vaše VÁNOČNÍ GIRLANDA vypadala, a kam ji chcete zavěsit. Vše pak lehce uzpůsobíte vlastním požadavkům. My jsme pro vás vybrali GIRLANDU ZDOBENOU.

Co budete potřebovat:

  • Těstoviny ve tvaru mašliček. Můžete vybrat i jiný tvar, ale mašličky jsou pro toto vánoční zdobení nejpříhodnější.
  • Jutový provázek, ozdobnou šňůrku, nebo střapatý vánoční řetěz.
  • A nyní si můžete vybrat, jestli chcete mašličky zasprejovat a obalit ve třpytkách, nebo pouze obalit ve třpytkách. Tomu uzpůsobíte i následný postup. Potřebujete tedy libovolnou barvu ve spreji, nebo bezbarvý lak na nehty a třpytky.
  • Noviny na podklad.

Postup:

  • Těstoviny nevaříte. Pouze si je rozložíte na noviny a můžete začít.
  • Zasprejujte je bohatě libovolným sprejem. Můžete použít zlatý, stříbrný, nebo červený sprej. Mašličky můžou být jednobarevné, nebo barvy můžete střídat.
  • Pokud chcete použít i třpytky, je na ně právě teď ten pravý čas. Nasypte je na mokrou barvu. Pokud chcete použít jen třpytky bez spreje, stačí těstoviny nalakovat bezbarvým lakem na nehty a ve třpytkách je obalit.
  • Nechte mašličky hezky zaschnout.
  • Teď už je stačí pouze navázat na vámi vybraný provázek, či vánoční řetěz a můžete rozvěsit. Krásně se vyjímají jak na okně, tak na dveřích.

 

napsala Bára Klímová

Vaše názory

Další články tvůrčí dílny

Náš tip