Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  VÁNOČNÍ GIRLANDA pro nenáročné

VÁNOČNÍ GIRLANDA pro nenáročné

20.11.2018 - redakce Babinet.cz

V minulém článku jste se mohli důkladně seznámit s VÁNOČNÍM STOJÁNKEM ve tvaru stromečku. Také jsme vám ale mimo podrobný návod i slíbili, že vás u nás do adventu čeká ještě mnoho jednoduchých tipů na úchvatné VÁNOČNÍ DEKORACE. A protože sliby se mají plnit nejen o VÁNOCÍCH, jsme tady dnes s další krásnou VÁNOČNÍ ozdobou.

Pohoda, pohoda, pohoda

U tvorby VÁNOČNÍHO STOJÁNKU jste museli přece jen trochu zručnosti projevit. I když ne ve velké míře, ale přesto. A proto si dnes ukážeme VÁNOČNÍ OZDŮBKU, u které si prostě a jednoduše jen hezky odpočinete. Výroba této VÁNOČNÍ GIRLANDY je úplná pohoda. Můžete si tak v klidu uvařit kávu, nebo svařené víno, pustit si (zatím raději tajně, protože ještě neskončil ani listopad) oblíbené koledy a začít s výrobou, která je během pár minutek hotová.

VÁNOČNÍ GIRLANDA? Přizvěte děti

Ač jste sebevíc milující rodiče, určitě znáte PŘEDVÁNOČNÍ přípravu a situace, kdy se vám děti motají pod nohy, vehementně chtějí pomáhat, ale nadělají svými malými packami více škody, než užitku. A tak nastal i jejich čas. Právě teď. S touto VÁNOČNÍ GIRLANDOU vám děti jistě rády pomůžou a hravě její výrobu zvládnou. Navíc je to bude velmi bavit.

O co vlastně jde?

Někdy nám ty nejpůvabnější věci leží přímo pod nosem a nás vůbec nenapadne, že by se s nimi daly dělat VÁNOČNÍ zázraky. V tomto případě leží potřebné prvky pro VÁNOČNÍ GIRLANDU už teď ve vaší spíži, nebo v kuchyňské zásuvce. Už tušíte? Správně. Jde o ZÁVĚSNOU DEKORACI z těstovin.

V případě této VÁNOČNÍ GIRLANDY máte úplně volnou ruku. Záleží výhradně na vás, jestli tíhnete spíše k přírodnímu stylu, či k výraznému zdobení. Představte si, jak chcete, aby ve finále vaše VÁNOČNÍ GIRLANDA vypadala, a kam ji chcete zavěsit. Vše pak lehce uzpůsobíte vlastním požadavkům. My jsme pro vás vybrali GIRLANDU ZDOBENOU.

Co budete potřebovat:

 • Těstoviny ve tvaru mašliček. Můžete vybrat i jiný tvar, ale mašličky jsou pro toto vánoční zdobení nejpříhodnější.
 • Jutový provázek, ozdobnou šňůrku, nebo střapatý vánoční řetěz.
 • A nyní si můžete vybrat, jestli chcete mašličky zasprejovat a obalit ve třpytkách, nebo pouze obalit ve třpytkách. Tomu uzpůsobíte i následný postup. Potřebujete tedy libovolnou barvu ve spreji, nebo bezbarvý lak na nehty a třpytky.
 • Noviny na podklad.

Postup:

 • Těstoviny nevaříte. Pouze si je rozložíte na noviny a můžete začít.
 • Zasprejujte je bohatě libovolným sprejem. Můžete použít zlatý, stříbrný, nebo červený sprej. Mašličky můžou být jednobarevné, nebo barvy můžete střídat.
 • Pokud chcete použít i třpytky, je na ně právě teď ten pravý čas. Nasypte je na mokrou barvu. Pokud chcete použít jen třpytky bez spreje, stačí těstoviny nalakovat bezbarvým lakem na nehty a ve třpytkách je obalit.
 • Nechte mašličky hezky zaschnout.
 • Teď už je stačí pouze navázat na vámi vybraný provázek, či vánoční řetěz a můžete rozvěsit. Krásně se vyjímají jak na okně, tak na dveřích.

 

napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.