Babinet.cz  /  Magazín  /  Život žen  /  Našel si mladší a vám se zhroutil svět?

Našel si mladší a vám se zhroutil svět?

26.10.2018 - Hana F - redaktorka

Ženám, které pečovaly o rodinu a točily v začarovaném stereotypním kruhu -  z práce do práce, nakoupit, uvařit, uklidit, a vždy byly dětem i manželovi po ruce, se najednou zhroutí život. Matkám pečovatelkám zůstává prázdná náruč. Nikdo je nepotřebuje. Šum rodinného krbu vyhasne a zbývá jim jen tiché spáleniště. Zatímco ony očekávaly, že až děti vylétnou z hnízda, budou si s manželem více užívat společenského života - kina, divadla, večeře, party apod., manžel vylítne z hnízda spolu s dětmi. Chce rozvést, protože si našel mladší kočičku a toká jak, zamilovaný puberťák.

Jenomže on je puberťák nebo spíš zoufalec, protože se nedokáže smířit s tím, že stárne a ubývá mu mužných sil, a tak se snaží po boku mladé slečny omladit. Marný pokus omladit se vedle mladší partnerky je v psychologii definován jako puberta středního věku, nebo syndrom zavírajících se dveří. K omlazení samozřejmě nedochází, to jenom on má pocit, že se cítí mladší a že mu její mládí dodává energii, čímž přetahuje své síly a devastuje své zdraví.

Puberta středního věku postihuje většinou movité pány, které žene jejich soutěživost a ješitnost k úspěchům v lovu, tedy v podnikání či v kariéře. A tito supersamci soustředění na svou výkonnost se pak nedokážou vyrovnat s úbytkem svých sil alias stárnutím. Movití postarší pánové se tak stávají obětí zlatokopek. Zatímco on si myslí, že jsou sexy pro mladou ženu, ona vidí jen jejich sexy konto.

Jelikož puberta středního věku postihuje i známé osobnosti, na jejich příbězích mohou všichni vidět, jakými bouřlivými rozvody končí jejich omlazovací pokusy. Letos v září média informovala, jak dopadl po 10 letech omlazovací pokus jednoho politika a světe div se, při rozvodu s omlazovací kůrou, je mu velkou oporou jeho bejvalka.

Pokud se i vy dnes nacházíte ve fázi rozvodového očistce, netrapte se, spíš politujte jeho. On vás nepřestal mít rád, to jen jeho ješitné ego ho žene do maléru.

Přes své slzy pak nevidíte své vysvobození. Právě jste zbavila své závislosti a otroctví. Nikdo vás nepotřebuje, nikdo po vás nic nechce? Fajn, je čas na změnu. Užívejte si svobody a možnosti dělat cokoli, kdykoli, kdekoli, jakkoli.

Mějte se ráda a objevujte své skryté schopnosti. Nebojte se i velkých výzev. Překvapíte sama sebe, co všechno dokážete.

Ženy pečovatelky často trpí komplexem sebeobětování, milují všechny kolem sebe, ale sebe moc rády nemají. Když však poznáte své kvality a schopnosti, začnete se mít ráda a vážit si sama sebe. Rozmazlujte se a hýčkejte se. Radujte se, že váš život už není jen o tom, co máte uvařit, nakoupit, uklidit a vyprat.

Váš život právě začíná a vy se můžete jen usmívat, jak on vyplazeným jazykem a viagrou marně dohání ujíždějící vlak mládí.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip