Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak zbavit oblečení zvířecích chlupů? 6 tipů, které fungují!

Jak zbavit oblečení zvířecích chlupů? 6 tipů, které fungují!

24.10.2018 - redakce Babinet.cz

Věčně povalující se chuchvalce zvířecích chlupů na vaší podlaze. Máte je všude. Na koberci, v talíři, na dvířkách mikrovlnky, lepí se na obrazovku televize a je jich plná pohovka. Co je však nejprotivnějším problémem, je vaše oblečení. Máte li domácího mazlíčka, pak dobře víte, o čem je řeč. Ano, jsou to zvířecí chlupy. Jak se jich rychle a efektivně zbavit?

Pes, nejlepší přítel člověka

A to i ten, který líná tím nejzběsilejším způsobem. Kdo by se na tu němou tvář mohl zlobit? Jenže … když už po stoosmnácté za den vysáváte a vaše oblečení je permanentně od psí srsti, byť jste jej před pár minutami vytáhli ze skříně, s trpělivostí už to není ani zdaleka tak růžové.

Ale na podzim je to s pejsky prostě těžké. Je to období, kdy obměňují srst a tak je to s jejich chlupy o to komplikovanější. A protože toto období nastává právě teď, máme pro vás rovnou 6 fantastických tipů, které vás nenechají na holičkách. Domácnost sice budete muset, pravda, stále uklízet o něco častěji, než jste zvyklí, ale vaše oblečení bude jako ze žurnálu. Čisté a bez chlupů.

6 tipů, jak zatočit s psími chlupy

Ano, nebudeme si nic nalhávat. Sušička je nejelegantnějším a nejefektivnějším řešením. Ta na zvířecí chlupy platí ze všeho nejlépe. A byť se může zdát, že je dnes sušička standardním vybavením každé domácnosti, není tomu tak. Mnoho lidí ji doma nemá. Patříte li k nim i vy, pak se vám naše tipy budou hodit.

1. Gumová rukavice

Těmi nejlepšími řešeními jsou vždy ta nejjednodušší. Přesně to platí i v případě gumové rukavice. Navlékněte si ji na ruku, dejte pod proud teplé vody a nechte okapat. Pak jen zlikvidujte chlupy krátkými pohyby. Budou držet pěkně pohromadě a tak je můžete snadno ve finále jen sebrat. Velká výhoda rukavice spočívá ve snadné manipulaci. Prsty se dostanete všude, kam potřebujete.

2. Natáčky do pračky

Velké natáčky se suchým zipem přihoďte k prádlu. Během praní se chlupy nachytají na zoubky a vy byste tak měli mít po starostech.

3. Také houbičky do pračky

Stejnou a možná ještě o kousek lepší službu vám odvede obyčejná čistá houbička na nádobí. Přidejte ji k prádlu a zdrsněná strana houbičky zvířecí chlupy při procesu zachytí.

4. Vlhčené ubrousky

Pokud někam dorazíte a zpozorujete chlupy na oblečení, těžko u sebe budete mít v tu chvíli lepící váleček, který by vás zachránil. Nouzovým řešením je vlhčený ubrousek. Chlupy se na něj přichytí snáz, než na dlaň ruky, kterou právě hodláte oblečení očistit.

5. Lepicí páska

Vypadá to jako šílený nápad, ale funguje. Omotejte si kolem ruky pásku lepkavou stranou ven a můžete začít likvidovat chlupy tam, kde potřebujete.

6. Gumové válečky

Na pultech obchodů seženete gumové válečky. Efekt je stejný, jako u lepicích. U gumových válečků vám však odpadá ta věčná starost s doplňováním lepicích ruliček. Gumový váleček omyjete a je hotovo.

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.