Babinet.cz  /  Magazín  /  Život žen  /  Nevím, co s ubrečenou kamarádkou

Nevím, co s ubrečenou kamarádkou

22.10.2018 - redakce Babinet.cz

Kamarádka je normální žena s výučním listem. Žije s mužem, který si zřejmě dost pracně udělal maturitu, a tak si na tom dost zakládá a chlubí se. Ženu považuje za méněcennou, už jenom proto, že ona maturitu nemá.

Všechny doma stále udržuje v neustálém strachu. Starší syn začal chodit do školy. Neučí se špatně, i když žádný genius to není, občas přijde nějaká ta dvojka nebo i trojka. Kamarádka to muži ze strachu z počátku tajila, ale nakonec to vždy vylezlo na povrch a zase byly uplakané scény.

Mají dvě dětmi 7 a 3 roky, když se v domě, kde bydlíněco ušpiní, poškrábne, nebo jinak poškodí, je z toho scéna, slzy, řve se a všichni se hlavy rodiny zase bojí.

On ji udržuje v neustálém strachu, aby zase něco nevyvedla. Ona tak má stále slzy na krajíčku. On v domě působí jako pán tvorstva, má vždycky pravdu, nesmí se mu nic říct, neb by se urazil a nemluvil. (Což by podle mě bylo ideální.) Stále jí vyčítá, že starší syn je „blbej" po ní. Když se s ním má učit on, jenom na něj řve, že je blbej. Kluk se ho bojí, jsou to nervy.

Kdyby se mu opovážila v něčem odporovat nebo napadnout jeho názor, řekne jí, že jí dá „přes hubu". Když se naštve, nemluví s nikým, potom se zase udobří, chvilku vládne idylka ,a když to už začíná vypadat nadějně – bum, prásk, zase se kvůli něčemu naštve a všichni kolem něj chodí po špičkách.

Včera mi dokonce donesla ukázat seznam, který jí mužík napsal, kde má úkoly, co má všechno udělat - je to normální? Je to hrozný, sleduji to z povzdálí, a když ubrečená kamarádka vypráví, co se u nich děje, fakt nevím, co jí poradit.

Jediné rozumné řešení je, aby s dětmi odešla, ale nemají kam, peníze taky ne, takže to asi bude snášet na doživotí. Taky se mi tak trochu zdá, že je s tím snad smířená a že odejít ani nechce.

Je to domácí násilí???

námět: čtenářka Věrka, redakčně upraveno

Máte podobnou zkušenost? Chcete se podělit o svůj zážitek s ostatními?

Napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip