Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zápach z odpadkového koše, či zažloutlé nehty? S tím vším v domácnosti pomůže ústní voda!

Zápach z odpadkového koše, či zažloutlé nehty? S tím vším v domácnosti pomůže ústní voda!

9.9.2018 - redakce Babinet.cz

Čistá ústa a svěží dech. Zdá se, že účel ústní vody je jasně daný. Opak je však pravdou. Umí toho podstatně víc a její síla tkví právě v oné svěžesti, potažmo v jejím složení. Pomůže vám i tam, kde by vás na první dobrou možná ani nenapadlo. Pročtěte si našich 5 tipů a vyberte si, k čemu ji využijete hned příště.

Kartáček nezahazujte

Určitě by bylo pohodlné ráno vstát, vypláchnout si ústa ústní vodou a být tak v koupelně za dvě sekundy hotovi s tím, že zuby, i mezizubní prostory jsou dokonale vyčištěny. Ale bohužel. Budete si muset ponechat starý dobrý kartáček. Bez něj to opravdu nejde.

Nicméně ústní voda také není zrovna žádná žabařka. Vypadá to, že za zubním kartáčkem dost pokulhává, ale například zubní plak je vysloveně její parketou. I ten sebelepší kartáček a sebedelší doba čištění vás nikdy plaku nezbaví na sto procent. Ústní voda ve velkém obsahuje antibakteriální látky s fluoridy. Tyto látky samy o sobě, tohle na rozdíl od kartáčku umí.

A to není všechno, s čím si poradí. Máte už tušení, kde jinde v domácnosti se ústní voda uplatní?

5 tipů, jak neobvykle využít ústní vodu

Když už jsme se ústní vodě podívali na zoubek (a ona nám), využijme její veškerý potenciál.

  • Zápach z odpadkového koše

Samozřejmě, že vynášení odpadků, ani občasné vymytí koše, se neodkládá. Bakterie a zápach určitě nejsou nic, o co v domácnosti stojíte. Ústní voda sama o sobě odpadkový koš samozřejmě nezachrání. Ale podstatně zmírní pach, který se z něj line. Koš tedy vyneste, vymyjte a než jej začnete plnit, vhoďte do něj papírový ubrousek bohatě navlhčený právě ústní vodou.

  • Čistý kartáček

K čemu je vám platná správná technika čištění zubů, když tou opravdovou hrozbou je nakonec váš kartáček? Kdy jste jej naposledy vyčistili, nebo hůř, vyměnili? Nikdy nic nezkazíte, když jednou týdně ponoříte na noc kartáček do kelímku s ústní vodou. Zbavíte ho tak všech bakterií a nečistot.

  • Zažloutlé nehty

Alkohol, který většina ústních vod obsahuje, vás dokonale zbaví zažloutlého tónu na vašich nehtech. Na vatový tampon stačí nanést trochu ústní vody a nehty vyčistit. Při takovéto pravidelné kůře budou nehty o poznání světlejší a lesklejší.

  • Kamínky v prstýnku

Stříbrný prsten s kamínkem dokáže učinit ženskou ruku velmi půvabnou. Pěstěná ruka s takovýmto šperkem vždy upoutá pozornost. Ale kamínky, vsazené do prstenu, postupem času ztrácí svůj lesk a třpyt. Hledáte li marně způsob, jak kamínky vyleštit tak, aby se opět blýskaly na sto honů, sáhněte po ústní vodě. Smíchejte trochu ústní vody s jedlou sodou a vymíchejte tužší pastu. Touto pastou poté vyleštěte kamínky. Zbavíte je škrábanců, budou opět hladké a lesklé.

  • Bolest v krku

Když se ozve bolest v krku a polykání není zrovna slastí, jistě uvítáte rychlou úlevu. V případě ústní vody konkrétně krk na chvíli umrtvíte. Smíchejte kelímek ústní vody se lžící kuchyňské soli. Během dne pak kloktejte. Nejen že si ulevíte od bolesti, ale dáte STOP bakteriím, které bolesti a chyceným mandlím rozhodně nijak neprospívají.

I vy máte nějaký svůj netradiční způsob, jak ústní vodu v domácnosti využíváte?

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip