Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Cukr: Tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

Cukr: Tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

29.8.2018 - redakce Babinet.cz

Sladký život chce mít asi každý. Ale názory odborníků na bílý cukr nejsou zrovna přívětivé. Ať sladíte, nebo ne, určitě se hodí mít doma cukr vždycky po ruce. Vhod vám přijde i tehdy, když byste to možná úplně nečekali. Proto si je právě teď představíme.

Kávu si osladím …

O trochu víc. Svý benjo naladím a jinak nic … určitě ten text znáte jako své boty. Ale ta část o JINAK NIC, se teď změní. Cukr toho totiž umí mnohé.

Po přečtení našeho článku ho už nebudete (a to ještě s ostychem a obavou) muset používat pouze při pečení a doslazení čaje. Hoďte na chvíli ty hrůzostrašné děsy o bílém cukru za hlavu, a podívejte se na cukr trochu jinak. Dejte mu šanci a určitě si vyberete.

5x ANO pro cukr

Pokud patříte k těm, co si o cukru jednoduše myslí své a nenechají si ho vzít, uvařte si tedy dobrou kávu, přidejte právě cukr a vychutnejte si ji ve společnosti našich užitečných tipů.

 • Trávník

I toto léto jsme zažívali pěkná vedra. A že nás dost potrápila. Tropické teploty za sebou dokážou zanechat pěknou spoušť i na vašem trávníku. Je i ten váš totálně suchý a žlutý? Po vašem milované a pěstěné travnaté zeleni ani památka? Cukr trávu přivede zpět k barvám, i k životu. Trávu cukrem lehce zasypte a pozorujte změnu. Ta přichází velmi brzy.

 • Když už jsme u trávy

Víte, jak vypadají dětské kalhoty po hře v trávě? Ano, příšerně, přesně tak. A tyhle skvrny maminky obzvláště milují, protože nejdou absolutně dolů. I tady pomůže cukr. Konkrétně troška teplé vody s cukrem. Naneste tuto cukrovou směs na skvrny a jásejte. Tyto odolné skvrny konečně mizí.

 • Čistý mlýnek

Kdo by nezatoužil po šťavnatém domácím hamburgeru? Občas určitě i ten, kdo říká, že ne. Jen si představíte mleté maso mezi čerstvou houskou a už se sliny sbíhají. Ale pak si představíte také to čištění a rozebírání mlýnku na maso a raději upečete kuře? Tak dnes si hamburgerový hřích klidně dopřejte. Žádné rozebírání mlýnku vás nečeká. Po umletí masa vsypte postupně do mlýnku šálek krystalového cukru a vymelte. Veškerý tuk, mastnota i nečistoty budou pryč. Pak jen cukr z mlýnku vysypte a promelte jej naprázdno pod tekoucí teplou vodou.

 • Cukrová maska pro vaše rty

Když vás pálí rty, mají tendenci popraskávat a celkově nejsou ve své kůži, skočte do kuchyně pro cukr. Zhruba lžíci cukru smíchejte třeba s troškou lékařské vazelíny, nebo jiným krémem, který běžně používáte a naneste na rty. Po půlhodince omyjte teplou vodou. Rty budou pružné, hebké a vláčné.

 • Sýr a zákusky

Když má dorazit návštěva, určitě chcete všechno perfektní. Jenže zákusky už v lednici máte půl dne a nejsou už tak neodolatelné jako v momentě, kdy jste je kupovali. Barvy krémů blednou a korpusy začínají okorávat. Také tvrdým sýrům, které plánujete na studenou mísu, začínají tvrdnout kraje. Tak příště jinak.

Do krabice se zákusky zavřete i pár kostek cukru. Totéž udělejte se sýry. Vše vydrží déle čerstvé a v původním stavu. Nevěříte? Zkuste!

A co vaše vychytávka s cukrem? Podělíte se o ni s námi v komentářích?

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Další z magazínu

 • Blíží se advent! 4 tipy na domácí vánoční vůně

  Vánoce jsou pro mnohé stresujícím časem. Všechen ten shon, stres a bláznění kolem svátků se rok co rok opakuje. Ale nezapomínejte, že jaké si...

 • Provence styl! V čem tkví jeho kouzlo?

  Ocitli jste se už někdy v  domácnosti, penzionu, či restauraci , která dýchala provensálským stylem ? Pokud ano, jistě na takovýto interiér...

 • Nechte Windomatic umýt okna za vás

  Víte, která úklidová činnost patří mezi ty nejméně oblíbené? Umývání oken. Nekonečné drhnutí špíny a leštění šmouh, které stejně nikdy...

 • Pusťte si domů páru

  Co doma používáte nejčastěji? Jakého úklidového pomocníka skoro nedáte z ruky? Žehličku? Mop? Tam, kde je velká rodina a spousta metrů pevných...

Náš tip