Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Lepší TV očima našeho čtenáře

Lepší TV očima našeho čtenáře

27.8.2018 - redakce Babinet.cz

Rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti z testování služby "Lepší TV", které se odehrávalo v pro nás zajímavém období stěhování z klasického bytu do starého domku v údolí, kde není ani signál pro mobilní telefon.

Balíček s "modemem" dorazil bleskurychle a tak jsem mohl začít zkoumat, jak vše zapojit. Pro někoho, kdo už měl připojený notebook do kabelového internetu a zapojoval DVD přehrávač či set-top box, to je hračka.
.
Co je tedy potřeba zapojit?
- síťový adaptér
- LAN kabel (internet - je přiložen)
- HDMI kabel (přiložen)
- zjistil jsem, že nejsnažší je připojit i běžnou počítačovou myš a klávesnici (přes USB) pro zadávání hesel, aby nebylo nutné lovit písmena šipkami na přiloženém dálkovém ovládání (které je přiloženo včetně baterek)

Když se jsem ovladačem TV přepnul zdroj a spustil krabičku LepšíTV, objevilo se rozhraní systému Android, což mne příjemně překvapilo. Krabička je tedy plnohodnotné zařízení Android a bude možné ji využít na mnohem více věcí než jen na sledování televize!
Skutečně, protože jsem někde vysypal přístupové údaje, první pohádku, kterou měly děti slíbenou, jsem pustil z YouTube. Stejně tak je možné nainstalovat z Google Play i různé hry pro mobily a získat tak vlastně herní konzoli (ovládanou myší a klávesnicí).

Když jsem požádal o nové (podpora mi je poskytla takřka obratem), mohl jsem otestovat i základní funkci krabičky, to jest sledování programů TV.

Uživatelské rozhraní sice není moderní, ale je dobře čitelné a protože mám oranžovou barvu rád, nevadila mi černo-oranžovo-bílá kombinace. Možná by stálo za to umožnit změnu velikosti písma a barevné kombinace. Velice přehledně je však zobrazená aktuální nabídka pořadů včetně jejich trvání na jednotlivých TV kanálech. V seznamu kanálu jsem uvítal přítomnost TV Noe, kterou může člověk bez obav pustit dětem a děti uvítaly Nickledon. Na kvalitním připojení v bytě běžela TV zcela bez problému. V aplikaci pro mobil, kde jsem TV sledoval přes WiFi se mi nezdál optimální zvuk. Zněl přebuzeně (přitom hlasitost nebyla nastavená na maximu).
Při stěhování jsme se zbavili velké TV a dětem jsme sledování televize přes internet nevnucovali, takže ji zcela přirozeně přestaly sledovat. Když nastane situace, kdy je zajímavý pořad v TV, můžeme si ho díky službě LepšíTV pustit i zpětně nebo se na něj podívat na velkém monitoru počítače, ale zlozvyk každodenního pouštění TV jsme u dětí zcela odbourali. To je pro mne největší benefit LepšíTV. Nejlepší TV je totiž nyní pro nás oheň v ohništi, který si nyní v létě můžeme u domku dopřát každý den. A v zimě si třeba rádi pustíme nějakou pohádku.

Pozitiva:

- obsah balení je kompletní vč. kabelů a baterií
- vytvoří Smart TV z jakékoli televize, která má HDMI vstup
- není nutné platit koncesionářský poplatek za TV (pokud ke zobrazení použijete PC monitor bez tuneru)
- pokud máte TV s operačním systémem Android, není nutné kupovat/pronajímat LepšíTVbox
- na tabletu si TV program odnesete i na WC či do ložnice
- rychlá reakce podpory
Negativa:

- kvalita zobrazení je logicky závislá na rychlosti připojení
- jde o paušálně placenou službu (absence per-view modelu

 

testoval, napsal a nafotil: Lukáš Matěna

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip