Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pochopte pravý význam diety a zhubněte jednou pro vždy!

Pochopte pravý význam diety a zhubněte jednou pro vždy!

25.7.2018 - redakce Babinet.cz

Venku se udělalo hezky a vy se zase trápíte hubnutím? Každý rok zkoušíte novou dietu, ale ani jedná nezabírá? Pravděpodobně vám na váze spadlo pár kilogramů, ale hned s prvním vybočením z režimu jsou zase zpátky. Už je na čase ten bludný kruh uzavřít a najít si dietu, která přinese dlouhodobě trvající výsledky. Jak ale vybrat tu správnou?

Začněme s trochou slovíčkaření. V prvé řadě se si správně charakterizujme slovo “dieta”. V Česku jsme mu totiž dali nový význam. Přitom v angličtině vymezuje pouze styl stravování, nikoli krátkodobé striktní omezování s cílem zhubnout nadbytečná kila.

Dietu, jak jiznáme, tedy letos držet nebudete. Začněte od základů a vrhněte se na celkovou změnu životního stylu. Pusťte se do zdravého životního stylu! Slovní spojení hubnoucí ani dietní životní styl se nepoužívá a má to své opodstanění.

Zaměřte se na slovíčko zdraví a zajímejte se o stravu jako o lék. Nepřemýšlejte nad zeleninou jako nad něčím, co má minimální kalorickou hodnotu, ale nad něčím, co vaše tělo obohatí o vitaminy, minerály a vlákninu. Nepijte čistou vodu proto, že to radí dietoložka Nováková, ale proto, že z těla odplaví toxiny.

Věděli jste, že je tělo tvořeno ze sedmdesáti procent vodou? Získávejte fakta, která vám do sebe budou zapadat jako puzzle. Je důležité si svá jednání logicky zdůvodnit. Pak přestanete dělat zbytečné chyby a slepě následovat cizí doporučení.

Mozek je centrem myšlení, a proto nemůže fungovat žádná dieta, která vám nedává smysl. Nebojte se ale ani své tělo s rozumem testovat. Neexistuje vzorec stravování, který by vyhovoval každému. Někdo uvítá v jídelníčku větší množství tuků, někoho jen salát o masu a semínkách nezasytí. Vyzkoušejte to na sobě a uvidíte.

Nežeňte se bezmyšlěnkovitě jen za menší konfekční velikostí. Buďte trpěliví a dejte svému tělu čas. Nebojte se změn, ale vyhněte se těm radikálním. Osvojte si zdravý životní styl, který si vytvoříte sami na míru!

 

Napsala Veronika Duží

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.