Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Kuří oka: Domácí léčba, jak ji neznáte

Kuří oka: Domácí léčba, jak ji neznáte

23.7.2018 - redakce Babinet.cz

Malé, ale velmi a stokrát velmi bolestivé výstupky trápí nejednu ženu. Ztvrdlá kůže, která se hromadí do jednoho bodu, onoho výstupku, pálí a tlačí. Nejčastěji na kosti a klouby. Právě tam se totiž většinou tvoří. Pokud však kuřímu oku poskytnete příležitost, může se objevit také na ploskách nohou.

Kuří oko? Vy naděláte!

Kuří oko, no bóže. Na světě existují mnohem horší a bolestivější věci. Jistě, ale věřte, že za tuhle moudrost by vám člověk s kuřím okem nejraději skočil do úsměvu. Proto nic takového nikdy dotyčnému neříkejte. Měl by plné právo na vztek a podrážděnost vůči tomuto světobornému argumentu. Proč?

Kuří oko je šíleně nepříjemné. Každý krok se stává utrpením. Nejdřív jen pozvolna, sem tam píchnutí a palčivý pocit. Nakonec je ale kuří oko opravdovým peklem. Výstupek ztvrdlé kůže mokvá, bolí, štípe a při každém kontaktu s obuví máte pocit, že jste oblíbené pohodlné baleríny vyměnila za botu španělskou. Příkladný mučicí nástroj.

Proč se kuří oko objevilo?

Babička by vám jistě řekla: „To víš, Maruško, pro parádu se musí trpět, to se nedá nic dělat!“. Měla by tím na mysli, že když jste mermomocí chtěla ty krásné boty, musíte teď vydržet. I když jsou vám o dvě čísla menší. A pak by běžela pro cibuli.

Ale na vině nejsou vždy jen apartní, byť menší boty. Často ke kuřímu oku můžete přijít špatným držením těla. Dopadáte totiž nepřirozeně a těžkopádně na jedno místo, víc tak namáháte nohu a ejhle, kuří oko je na světě.

Pozor si také dejte na dostatečnou hygienu nohou, vhodné ponožky a prevencí je také správný styl chůze.

Proč babička běžela pro cibuli?

Když už vás kuří oko trápí, nemusíte s bolavou nohou běžet do lékárny pro speciální drahé náplasti. Máme pro vás několik babských rad. Stoprocentně účinných a za pár korun:

  • Plátky cibule namočte na 24 hodin do hrnku octa a překryjte folií. Následný večer si přiložte pár plátků na kuří oko a přelepte velkým kusem náplasti. Obmotejte obvazem a nasaďte tlustou a teplou ponožku. Ráno s cibulovým obkladem dolů, místo důkladně umýt mýdlem. Cibulový obklad opakujte zhruba 3 dny. Po této době se kuří oko zaručeně ztrácí.
  • Emulze zubní pasty a soli také dělá divy. O této směsi už byla řeč v souvislosti s černými tečkami, vzpomínáte? Princip je stejný. Kdykoliv je ve hře pasta a sůl, vždy jde o důkladné hloubkové čištění. Pasta postižené místo roztáhne a sůl vše dočistí. Kuří oko tak mizí před očima a přichází okamžitá úleva. Naneste tedy pastu se solí na kuří oko a zase přelepte náplastí. V tomto případě stačí jen zafixovat obvazem. Ponožka není nutná. Opakujte dle potřeby.
  • Můžete si pomoci také medovým zábalem. Med nanesete jednoduše na kuří oko a připlácněte vatovým tamponem. Tuto proceduru si dopřejte několikrát denně. Léčivé složky medu kuří oko zjemní a regenerují natolik, že vy už ho pak jen bezpracně odloupnete. Bez drolení i bez bolesti.
  • Velice rychlou a účinnou pomocí je také citron. Potírejte několikrát denně kuří oko citronovou šťávou, nechte vždy 15 minut působit a poté omyjte mýdlem a vodou. Už tentýž večer můžete při večerní koupeli kuří oko vyloupnout. Případně si můžete pomoci pemzou. Citronová šťáva sice chvíli kuří oko dráždí a vy tak můžete pociťovat štiplavé nepohodlí. To však za minutku odezní.

Kterou babskou moudrost si vyberete vy? S čím se na kuří oko vytasíte ještě dnes? Když se s námi o další rady podělíte v komentářích, kuří oka radost mít nebudou, my ano.

Napsala Bára Klímová

Přečtěte si také:

(NE)Obyčejný ocet: Proč už nikdy nesmí chybět na vašem nákupním seznamu?

Vložit, zapnout a vyprat: 5 levných babských rad, díky kterým bude prádlo DOKONALÉ

Hlava v kleštích a příšerná bolest! 5 tipů, které fungují OKAMŽITĚ

Domácí spalovače tuku aneb Plavky nejsou nepřítel

Jak rychle provonět domácnost aneb Když nestíháme generální úklid

Nééé sůl, koření! 4 kořenky, které umí víc, než dochutit jídlo. Máte je na poličce určitě i vy.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip