Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Nedaří se u vás květinám v truhlíku? 4 triky, po kterých pokvetou, jako šílené!

Nedaří se u vás květinám v truhlíku? 4 triky, po kterých pokvetou, jako šílené!

30.5.2018 - redakce Babinet.cz

Typická situace. Díváte se ze svého okna na protější dům a začne se u vás střídat obdiv, vztek, nechápavost, závist a napadá vás jenom: Jakto? Jak? Jak? Jak? Jak je možné, že vaše kytky v truhlíku mají opět to nejlepší za sebou a jedou z posledního? Jakto, když protější okno je provokativně květy přímo obsypané?

Zase je po kytkách

Truhlíkové květiny jsou dost možná vaše vášeň a vynakládáte opravdu velké úsilí k tomu, aby se jim konečně dařilo. Děláte snad všechno. Zaléváte, přesazujete, hnojíte, zbavujete je suchých listů, zastřiháváte, čtete jim, tančíte pro ně oslavné tance a stejně nic. Je po nich. Už zase.

Tak tentokrát ne. Jejich minulá smrt byla tou poslední.

Vše potřebné máte doma

Udržet truhlíkové květiny naživu není až taková věda, jak se může často zdát. V jednoduchosti je krása. V případě truhlíků se krása odrazí v záplavě zdravých květů. Které jednoduché věci tedy pomohou? Ty nejobyčejnější.

1) Pomerančová kůra

Víte, proč nemají muži celulitidu? Protože je hnusná. Tak jsme se nasmáli, jenže truhlíky s tímto vtípkem zásadně nesouhlasí. Naopak. Milují ji. Tedy ne celulitidu samozřejmě, ale pomerančovou kůru. Litrovou nádobu proto naplňte do půlky čerstvou, ale pomixovanou pomerančovou kůrou. Dolejte horkou vodou. Nechte den odstát a střídejte pomerančovou zálivku s tou normální.

2) Droždí

Kvasnice jsou nesmírně zdravé a bohaté na vitamin B. Když kostku droždí rozpustíte ve 4 l vody a budete používat sem tam jako zálivku, květinovým truhlíkům tak zajistíte potřebné živiny.

3) Skořápky

Když skořápky pečlivě omyjete, prosušíte a rozemelete na padrť, máte perfektní hnojivo. Skořápky totiž fungují jako bohatý zdroj vápníku. Také neutralizují kyselost.

4) Banánové slupky

Půda prahne po draslíku a fosforu. Tyto složky jim přímo dodáte, když naložíte na dva dny slupky od banánů do vody a touto živou vodou pak květiny zaléváte.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip