Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Otevření turistické sezóny v Táboře – jarní cyklovýlet

Otevření turistické sezóny v Táboře – jarní cyklovýlet

10.4.2018 - redakce Babinet.cz

„Vivat Las Republikas! aneb Ach synku, synku, dokolečka do kola!“

Město Tábor v rámci akce Otevření turistické sezóny v Táboře dne 5. května již tradičně pořádá také jarní cyklovýlet s doprovodným programem, letos v prvorepublikovém duchu.

Poznejte jarní krásy táborského regionu na kole! Vydejte se na cyklovýlet z Tábora kolem roudenských pískoven do Soběslavi a zpět.

Snahou je oživit cykloturistickou nabídku a zatraktivnit akci pro širokou veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví, fyzickou kondici či technické možnosti. Specifickým cílem letošního ročníku je zvýšení povědomosti, že je sport i po 100 letech od vzniku Československa součástí národní identity a že organizovaný turismus, fenomén první republiky, je dobře aplikovatelný i dnes.

51 km dlouhá trasa Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí – Strkov (rybník Hejtman) – Doubí – Roudná – Klenovice – Soběslav – Rybova Lhota – Skalice – Roudná – Doubí – Strkov – Planá nad Lužnicí – Sezimovo Ústí – Tábor nabízí mnoho turistických cílů.

A proč právě do Soběslavi?

Československo bylo průmyslovou velmocí. Slávu šířili úspěšní podnikatelé a vynálezci skrze světoznámé firemní značky, jejichž mezinárodní renomé často trvá dodnes. Český průmysl se po první světové válce nadechl k nové prosperitě. Zvláštní postavení mělo strojírenství, především výroba automobilů – Škoda nebo Tatra. I v Soběslavi, kam cyklovýlet cyklisty zavede, byla špičková firma světového formátu továrna na šicí stroje Lada založená v roce 1919.

Registrace cyklistů bude probíhat od 9.00 do 9.30 hodin v Infocentru Město Tábor na Žižkově náměstí. Při registraci každý obdrží účastnickou kartu a podrobný plánek trasy.

Od 11.00 do 14.00 hodin se budou moci cyklisté na veřejném prostranství u roudenských pískoven mezi autokempem Pohoda a kempem Orion zapojit do doprovodného kulturního programu v duchu první republiky, sestávajícího  z dobové kostymérny s fotokoutkem, půjčovny dobových bicyklů, výuky šermířského pozdravu a hry se sokolskou šavlí. Po celou dobu bude na místě průvodce aktivitami. Slosování účastnických karet proběhne na Žižkově náměstí v Táboře od 16.30 hodin.

www.visittabor.eu

 

 

Vaše názory

Další tipy

 • BALET ND na Střeleckém ostrově

  29. duben je Mezinárodním dnem tance. Oslavován je po celém světě na památku narození velkého tanečního ...

 • Dny otevřených zahrad

  ANEB ZAHRADY PLNÉ PŘÍBĚHŮ...Tradiční otevření soukromých zahrad paní Thamary Kinsky tentokrát s tématem cestování. Čeká vás pestrý a...

 • Stopy hrůzy na Dlabačově

  Máte rádi horory? V tom případě si nenechte ujít jedinečný hororový program, který připravilo kino Dlabačov na poslední dubnový den. V 18:00...

 • Víkend z Zoo: Běh pro Zoo i gorilí oslava

  Návštěvníky Zoo Praha čeká o víkendu nabitý a pestrý program, který jistě zaujme všechny věkové kategorie: Běh pro Zoo Praha, narozeninová...

Náš tip