Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Otevření turistické sezóny v Táboře – jarní cyklovýlet

Otevření turistické sezóny v Táboře – jarní cyklovýlet

10.4.2018 - redakce Babinet.cz

„Vivat Las Republikas! aneb Ach synku, synku, dokolečka do kola!“

Město Tábor v rámci akce Otevření turistické sezóny v Táboře dne 5. května již tradičně pořádá také jarní cyklovýlet s doprovodným programem, letos v prvorepublikovém duchu.

Poznejte jarní krásy táborského regionu na kole! Vydejte se na cyklovýlet z Tábora kolem roudenských pískoven do Soběslavi a zpět.

Snahou je oživit cykloturistickou nabídku a zatraktivnit akci pro širokou veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví, fyzickou kondici či technické možnosti. Specifickým cílem letošního ročníku je zvýšení povědomosti, že je sport i po 100 letech od vzniku Československa součástí národní identity a že organizovaný turismus, fenomén první republiky, je dobře aplikovatelný i dnes.

51 km dlouhá trasa Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí – Strkov (rybník Hejtman) – Doubí – Roudná – Klenovice – Soběslav – Rybova Lhota – Skalice – Roudná – Doubí – Strkov – Planá nad Lužnicí – Sezimovo Ústí – Tábor nabízí mnoho turistických cílů.

A proč právě do Soběslavi?

Československo bylo průmyslovou velmocí. Slávu šířili úspěšní podnikatelé a vynálezci skrze světoznámé firemní značky, jejichž mezinárodní renomé často trvá dodnes. Český průmysl se po první světové válce nadechl k nové prosperitě. Zvláštní postavení mělo strojírenství, především výroba automobilů – Škoda nebo Tatra. I v Soběslavi, kam cyklovýlet cyklisty zavede, byla špičková firma světového formátu továrna na šicí stroje Lada založená v roce 1919.

Registrace cyklistů bude probíhat od 9.00 do 9.30 hodin v Infocentru Město Tábor na Žižkově náměstí. Při registraci každý obdrží účastnickou kartu a podrobný plánek trasy.

Od 11.00 do 14.00 hodin se budou moci cyklisté na veřejném prostranství u roudenských pískoven mezi autokempem Pohoda a kempem Orion zapojit do doprovodného kulturního programu v duchu první republiky, sestávajícího  z dobové kostymérny s fotokoutkem, půjčovny dobových bicyklů, výuky šermířského pozdravu a hry se sokolskou šavlí. Po celou dobu bude na místě průvodce aktivitami. Slosování účastnických karet proběhne na Žižkově náměstí v Táboře od 16.30 hodin.

www.visittabor.eu

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.