Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Dej mi své jméno

Filmová recenze: Dej mi své jméno

22.3.2018 - redakce Babinet.cz

První lásky, první "vztahy", první srdeční záležitosti a vše, co s nimi souvisí.

Italský režisér Luca Guadagnino zve diváka do parného italského léta a seznamuje ho s Elio (Timothée Chalamet), sympatickým sedmnáctiletým chlapcem. Píše se rok 1983 a Elio se svými rodiči tráví na jihu Itálie v rodinném sídle ze 17. století prázdniny. Příjemně se poflakuje, flirtuje s kamarádkou Marzií (Esther Garrel), sem tam se věnuje hudbě, která ho hodně baví. Jeho rodiče pozvou na letní stáž mladého Američana Olivera, který bude otci Elia (Michael Stuhlbarg) pomáhat. Oliver (Armin Hammer) zpočátku působí na Elia spíše prudivě, nicméně situace se postupně začíná měnit.

Protivy se přitahují. Stejné přitahuje stejné. Protiklady se přitahují. Bůh ví, kdo se vlastně přitahuje. A proč. Elio, téměř nepolíbený, se nějakým záhadným způsobem zhlédne v mnohém starším stážistovi. Příběh, který se pomalu, ale jistě, rozjíždí mezi dvěma muži - tedy spíše chlapcem a mladým mužem - je spíše ojedinělý i vzhledem

k osmdesátým letům, lokalitě a spoustě dalších faktorů, které divákovi přináší právě nový snímek Dej mi své jméno.

Italský režisér Luca Guadagnino se rozhodně nebojí ukázat emoce ve své pravé podobě. Ve své nahotě a čistotě, která je každým tak vyhledávaná. Předlohu mu poskytl úspěšný první román Andrého Acimana, který vyšel počátkem roku 2007.

Dej mi své jméno je snímkem spíše pohodovým, letním, zamilovaným, romantickým a zcela nekonfliktním. Informace, kterou divák s největší pravděpodobností může očekávat, přijde až na konci. Vplíží se do rodinného sídla ze 17. století v zimním období, kdy je všude bílo. Místo nahoty, trička a kraťasů, parného slunce nastoupila ledová zima, šály a zimníky.

Výbornou za herecký výkon si zaslouží Michael Stuhlbarg v roli otce Elieho. Mít takového otce je přáním každého dítěte! Více vám prozradí právě nový film Luca Guadagnino.

Přeji vám příjemný filmový zážitek.

USA 2017

Žánr: romantický, drama

Režie: Luca Guadagnino

Hrají:   Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarf, Amira Casar, Esther Garrel, Victorie Du Bois a další

Přístupnost: Mládeži do 15 let nepřístupný

Premiéra: 22. 3. 2018

Zdroj foto a trailer: https://www.falcon.cz/film/dej-mi-sve-jmeno

Napsala: Hana Kasalová

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip