Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Probuďte své kreativní já s láhvemi a špunty po nezapomenutelných oslavách

Probuďte své kreativní já s láhvemi a špunty po nezapomenutelných oslavách

20.3.2018 - redakce Babinet.cz

Silvestr je již za námi, venku sychravo a vy přemýšlíte, jak se zabavit během dlouhého večera? Pokud vám doma zbylo několik prázdných láhví a korků od „bouchnutých bublinek“, máme pro vás tipy, jak je přetvořit v praktické pomůcky či dekorace do bytu.

Dekorativní váza, magnetky, svícen či razítka. To vše si můžete vytvořit doma třeba a zkrátit si tak dlouhé čekání na jaro. Stačí vám k tomu jen několik pomůcek, které koupíte v každém papírnictví.

Hravá razítka

Poté, co otevřete láhev sektu, schovejte si špunt! Dá se z něj totiž vytvořit spousta zajímavých a praktických věcí. Například tato razítka, která ocení především vaše děti, ale i vy s nimi můžete ozdobit třeba vzkazy či přáníčka k narozeninám nebo si vyrobit vlastní balicí papír.

 • Na výrobu razítek budete potřebovat špunty, pěnový papír, lepidlo a inkoust na razítka, který je běžně k dostání i v různých barvách.
 • Vystřihněte si z pěnového papíru tvary, které chcete, aby razítka tiskla, a nalepte je na spodní část špuntu.
 • Poté už stačí jen připravit papír, namočit razítka do inkoustu a můžete tisknout!
 • S razítky můžete probudit své kreativní já a originálně ozdobit například narozeninový balicí papír.

Špuntové magnetky na lednici

Špunty nám mohou posloužit také jako praktický pomocník do domácnosti. Během chvilky si můžete vytvořit neobvyklé magnetky na lednici, které se budou líbit nejedné návštěvě.

 • Na špuntové magnety budete potřebovat malé jednoduché magnetky, které zakoupíte v papírnictví, a tavnou lepicí pistoli nebo jakékoliv silné lepidlo.
 • Špunty podélně rozkrojte nožem na dvě půlky (každá půlka bude sloužit jako jeden magnet).
 • Poté na plochou část špuntu přilepte lepidlem malý magnet a voilà! Vaši lednici nyní zdobí originální špuntové magnety.

Korková vychytávka na sluchátka

Určitě i vaše sluchátka jsou často ztracena v černé díře. I když je položíte na místo a později se pro ně vrátíte, nemůžete je najít nebo jsou zamotaná. Jako by vždy potají ožila! Máme pro vás ale skvělý tip, který zajistí, že už nikdy zamotaná nebudou.

 • Jediné, co budete potřebovat, je špunt, nůž a vaše sluchátka!
 • Příčně nařízněte vrchní část špuntu tak, abyste mezerou mohli prostrčit kabel sluchátek. Do spodní části špuntu potom vyvrtejte díru širokou cca 3,5 mm.
 • Nyní už jen stačí, abyste zastrčili jack sluchátek do dírky zespoda, omotali kabel kolem dokola a konec upevnili ve vyříznutém prostoru. Svá sluchátka můžete hodit do kabelky, a když je vyndáte, budou ihned připravena k použití.

Vaše názory

Další články tvůrčí dílny

 • Podzimní světýlka

  A máme tady podzim. Jaký bude ten letošní se ještě nedá odhadnout, jisté ale je to, že bude určitě na jednu stranu díky padajícímu listí krásně...

 • Škola natírání: Olej, nebo vosk?

  Snad každý z nás má doma nějaké dřevěné prvky – nábytek, dekorace, nebo dokonce podlahu či schody. Dřevo zútulňuje naše domovy a...

 • Překvapte školáky sladkým vtipným vzkazem

  Školní rok pomalu klepe na dveře. Někteří školáci se těší, jiní možná méně. Zpříjemněte jim přestávku malým sladkým překvapením, které je...

 • Mušle a kamínky z dovolené: Co z nich vytvořit?

  Když vyrazíte na dovolenou, určitě si rádi přivezete drobnou památku. Máte li však děti, pak se suvenýr snadno promění v hromadu mušlí a...

Náš tip