Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  3 levné vlasové masky, aneb Když hříva volá po péči, ale nemáme čas a jsme švorc

3 levné vlasové masky, aneb Když hříva volá po péči, ale nemáme čas a jsme švorc

20.7.2018 - redakce Babinet.cz

Klasická situace. Zima je dlouhá, šedivá a bez života. A teď se přiznejte. Kolik péče jste vlasům během zimního období dopřály? Jak jste je rozmazlovaly? V průběhu zimy si zvyknete na čepici, pod kterou ledacos schováte. Odpadají tedy starosti s péčí o vlasy, protože ve vánici je nám šik účes stejně k ničemu. Kdo by si navíc nechal umrznout uši jen proto, že účes se dnes povedl? Ale blíží se jaro. Čepice zaujme čestné místo na dně skříně a kolik parády nadělají vaše zničené vlasy teď?

Kdy jindy, než hned

Pokud jste tedy péči o vlasy přes zimu poctivě flákaly, nezoufejte. Jaro teprve klepe na dveře a právě proto je nejlepší čas vše napravit. Hned teď. Ne zítra, ne až po víkendu, ne až naprší a uschne. Pusťte se do soukromých vlasových lázní už dnes večer. Vůbec nejlepší bude, když si k tomu přiberete sklenku dobrého vína a starosti necháte za dveřmi koupelny.

Potřebují vlasy opravdu speciální péči? Ano a stokrát ano

Máte dojem, že se s péčí příliš nadělá? Že je to jen přeceňovaný nesmysl a tah prodejců vlasové kosmetiky?  Vy si přeci vystačíte jen s šamponem, a když si vzpomenete, tak přidáte kondicionér. Chyba lávky. Působí na ně veškeré okolní vlivy. Od špatného počasí až po stres. Proto vlasy péči nejen potřebují, ale rozhodně si ji také zaslouží. Stejně jako vy.

Jste tedy zvyklá vlasy jen rychle umýt, naplácat kondicionér, spláchnout, vysušit a šmitec? Slyším, jak odpovídáte, že ano. Vlasy jsou přeci i tak zářivé, pevné a lesklé.

Teď možná ano, ale jde pouze o dočasný stav. Vaše vlasy vám toto zacházení vrátí a buďte si jistá, že vám vše rovnou také znepříjemní a zkomplikují. Jak?

  • Časem začnou vypadávat (jistě, má to své plusy. Kadeřnici už nebudete potřebovat)
  • Budou se lámat
  • Suchá sláma bude vedle vašich vlasů za hvězdu
  • Budou nepoddajné
  • Pomaleji porostou
  • Budou zplihlé
  • Po lesku nebude ani památky
  • I po použití šamponu nebudou vonět. Zanedbáním péče získají specifický odér. A připravte se na to, že nebude dvakrát příjemný.

Chcete li se následkům nedostatečné péče vyhnout, stačí do péče šlápnout. Jak to ale vyřešit, když máte vítr nejen ve vlasech, ale i v peněžence? Navíc nemáte čas se ani pořádně najíst, tak jakápak speciální péče? Vyřešme to právě teď.

Rychlé, účinné a levné vlasové masky

Vlasové masky nejsou žádná věda.

a) Každou masku necháváme působit 30 minut. Poté klasickým způsobem umyjeme.

b) Masku nanášíme co 14 dní.

1) Maska s ricinovým olejem pro podporu růstu

V dlaních rozhřejte trošku ricinového oleje. Naneste do pokožky hlavy, promasírujte a pokračujte po celé délce vlasů. Sepněte do drdolu, nebo zabalte do potravinářské fólie.

2) Vaječná maska pro oslnivý lesk

Rozšlehejte 4 vejce a přidejte 2 lžíce bílého jogurtu. Opět drdol, nebo fólie.

3) Pivní maska pro pevné vlasy

Smíchejte sklenici piva s jedním žloutkem. Naneste na celou délku vlasů. A znovu drdol, nebo fólie.

Napsala: Bára Klímová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip