Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Festival Tajemství zaniklých řemesel

Festival Tajemství zaniklých řemesel

2.3.2018 - redakce Babinet.cz
Na festivalu na zámku v Brandýse nad Labem vás přivítá téměř stovka řemeslníků a umělců, předvádějících skoro 60 řemesel a řemeslných technik, uvidíte, ucítíte a budete mít možnost ochutnávky historických jídel, vařených jak v polní, tak i v černé zámecké kuchyni.

V zámeckém divadle uvidíte množství oděvních řemeslných technik, od předení na vřetánku a kolovratu, až po naalbilding, karetkování, či tkaní.

Ve středověkých sklepích pak sedláře, brašnáře, lukaře a mnoho dalších. Trochu se vyděsíte při povídání se středověkým lékařem a uklidníte při pozorování historických tanců a poslouchání historické hudby. Hrát budou skupiny Subulcus a Trifikus.

Akce má dataci od pravěku po začátek 20. století, Takže se klidně může stát, že vedle  selky s kolovratem z 18. století uvidíte  vikingskou ženu, tkající na vertikálním stavu. 

Návštěvníků se po vstupu ujme nakrátko průvodce, který jim ukáže, kde co návštěvníci najdou a poté už si bude každý prohlížet vše sám. Jednou zaplacené vstupné platí celý den, takže je možné z areálu odejít a opět se vrátit.  Návštěvníkům doporučujeme vzít si pusu s sebou a nebát se ptát. Všichni budeme rádi odpovídat, to je totiž smysl této akce.

 

KDE: zámek v Brandýse nad Labem

KDY: 3.3.2018 do 4.3.2020 od 10 do 18 hodin

ZA KOLIK: plné 60 Kč, snížené 30 Kč

Vaše názory

Další tipy

Náš tip