Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  dTest pomáhá lidem změnit dodavatele plynu a elektřiny

dTest pomáhá lidem změnit dodavatele plynu a elektřiny

15.2.2018 - redakce Babinet.cz

Nemusíte rozumět elektřině ani plynu, abyste udělaly to správné a rozumné rozhodnutí. Je to velmi jednoduché. Stejně jednoduše, jak změníte operátora (číslo i mobilní telefon vám zůstane stejný), můžete změnit i dodavatele plynu a elektřiny. Nebojte se, přechod je plynulý, žádné dráty ani vedení se nemění. Distributor zůstane stejný, změníte jen dodavatele.

dTest chrání spotřebitele i v dodávce energií

Lidí, kteří nevědí, že mohou změnit dodavatele energií, nebo z toho mají obavy či netuší, jak na to, je hodně. Zůstávají proto stále u stejného dodavatele a platí zbytečně více, než musí. Pak je tady skupina těch, kteří se nechali natlačit do nevýhodných smluv podomními obchodníky. Nebo se nechali přemluvit po telefonu. Spotřebitelská organizace dTest těmto lidem i vám nabízí řešení, jak získat vstřícnou cenu i dobrou smlouvu – jednoduše a bez rizika. Stačí se registrovat do kampaně s názvem „Chci výhodnější energie“.

Nižší ceny a lepší podmínky

dTest přináší nápravu a řešení – bezpečný přechod za lepší cenou a férovými podmínkami. Kolektivní změny dodavatele energií pořádají také spotřebitelské organizace v zahraničí, např. v Rakousku, Nizozemí, Belgii, Francii, nebo Velké Británii. Po jejich vzoru zorganizoval dTest už dvě akce, obě byly úspěšné. Jak se přihlásit do té třetí – letošní? Předběžný zájem projevíte nezávaznou registrací na www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz, a to nejpozději do 7. března 2018. Pak necháte dodavatele, ať o vás jako klienta soutěží. Při aukci uměleckých děl se přihazuje směrem nahoru, v aukci energií dodavatelské firmy soutěží tak, že přihazují směrem dolů – kdo nabídne nejnižší ceny, je vítězem.

Kdo nejvíc ušetří

dTest je garantem férových podmínek a bezproblémového přechodu za nižší cenou k novému dodavateli. V loňské a předloňské hromadné změně dodavatelů energií domácnosti ušetřily v průměru 5 456 korun ročně za plyn a 1 919 korun ročně za elektřinu. Nejvíce ušetří lidé, kteří mají vyšší spotřebu, například bydlí v rodinných domech, a zároveň mají dlouholetou smlouvu nebo ještě nikdy dodavatele energií neměnili.

Domácnosti se registrují nezávazně

„Chceme dát lidem možnost, aby se spojili a žádali od dodavatelů energií výhodnější podmínky a lepší ceny. Jsme nezisková organizace, takže na rozdíl od komerčních subjektů neděláme aukci pro vlastní obohacení,“ vysvětluje Martin Černý a dodává: „Velkou výhodou naší aukce je to, že účast je pro spotřebitele nezávazná a bezplatná.“ O přechodu k vítěznému dodavateli se mohou domácnosti rozhodnout až na základě konkrétní nabídky od vítěze aukce. Přidanou hodnotou je to, že dTest požaduje od zapojených dodavatelů férové obchodní podmínky.

Díky dTestu jsem ušetřila na lázeňský pobyt

„Donedávna jsem znala dTest jako organizaci, která nezávisle testuje výrobky. Podle výsledků jejich testů jsme koupili ledničku, pračku a dětskou autosedačku, se vším jsme spokojeni. Vloni jsme s dTestem změnili dodavatele elektřiny a plynu a ušetřili jsme skoro deset tisíc za rok. Protože jsem domů s tímto skvělým nápadem přišla já, za ušetřené peníze navíc jsem si dopřála pobyt v lázních,“ vypráví Irena z Rakovníka a dodává: „Nebojte se odejít za levnější elektřinou a plynem. S dTestem je změna dodavatele snadná a bezpečná.“

Vysvětlení rozdílu mezi dodavatelem a distributorem energií:

Dodavatel elektřiny je společnost, která nakupuje elektrickou energii s cílem ji následně prodat především koncovým zákazníkům. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit. Podobně je to i s plynem.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip