Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Padesát odstínů svobody

Filmová recenze: Padesát odstínů svobody

13.2.2018 - redakce Babinet.cz

Upřímně řečeno, proč si občas nedat romanticko - erotickou "limonádu"  ala červená knihovna. Příběh, který se snadno sleduje a nemusí se o něm moc přemýšlet, jelikož je spíše smyšlený než položený na reálných základech. Prezentuje touhy, sny a pohádky pro dospělé, o kterých sní každá žena. A co muži? Mají si kde hrát? Popravdě, jim se asi snový film pro ženy Padesát odstínů svobody /Fifty Shades Freed/ moc líbit nebude, jediné co asi na filmu ocení, je erotika.

Tzv. fenomén Padesát odstínů kulminuje. Ostatně vše má svůj konec. Anastasia Steel (Dakota Johnson) a Christian Grey (Jamie Dornan) se berou a slibují si šťastný život na věky věkův. Amen. Padesát odstínů svobody režiséra Jamese Foley jim však moc pohody nedopřejí.

Do jejich krásného líbánkového období se bohužel zaplete Jack Hyde, Anin bývalý kolega. Zaplete se proto, že si potřebuje vyřídit účty z minulosti. Ostatně je dobré mít čistý stůl.

Aby všeho nebylo málo, Ana nezmění své pevně rozhodnutí, že nechce být jenom poslušnou a tichou paní Grey. Jako stále samostatná jednotka, chodí denně do práce a s radostí buduje svoji kariéru. Christian Grey z toho zrovna neskáče radostí, ale je jasné, že musí svoji ženu respektovat a konec konců i poslouchat.

Padesát odstínů svobody je spíše zábavným filmem než thrillerem, i když jistá dávka kriminálky divákem možná trochu zatřese. Źárlivý ubožák Jack Hyde nedělá kompromisy, natož rozdíly mezi mužem a ženou. A při nich teče krev.

Padesát odstínů svobody je, svou nenáročností příběhu, výběrem hlavních pohledných postav a i tou trochou adrenalinu /který způsobí ztroskotanec Jack Hyde/ líbivým snímkem. Jeho líbivost zpříjemňuje i hudba a celková produkce. Je fajn občas vidět film, při kterém se nemusíte trápit a přemýšlet, jak to s těmi hlavními hrdiny vlastně dopadne.

Přeji vám příjemný odpočinkový zážitek.

USA, 2018

Žánr: erotický thriller

Režie: James Foley

Scénář: Niall Leonard, E. L. James (předloha)

Hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Marcia Gay Harden, Eric Johnson, Rita Ora

Přístupnost: mládeži do 15 let nepřístupný

V kinech od: 8. února 2018

Trailer:  http://www.cinemart.cz/filmy/padesat-odstinu-svobody

Zdroj foto: http://www.cinemart.cz

Napsala. Hana Kasalová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip